„Ja, Ozzy" – rockowa jazda obowiązkowa w Telbicie

„Ja, Ozzy" – rockowa jazda obowiązkowa w Telbicie
Ja, OZZY.
Rockowa jazda obowiązkowa w Telbicie
 
 

Książki są świetne, naprawdę tak uważam.
Zatonąć w lekturze, kurwa, to fenomenalna sprawa.
Każdy powinien mieć taką możliwość.
Ozzy Osbourne

W listopadzie nakładem Wydawnictwa TELBIT ukaże się autobiografia Ozzy’ego Osbourne’a – ikony i legendy rocka, wokalisty Black Sabbath, jednej z najpopularniejszych na świecie grup hardrockowych. Polskie wydanie w znakomitym przekładzie Dariusza Kopocińskiego zatytułowane jest „Ja, Ozzy. Autobiografia”. Patronat nad książką objął Empik.

Długo wyczekiwana przez fanów rocka książka „I am Ozzy” ukazała się w Wielkiej Brytanii niecały rok temu i została entuzjastycznie przyjęta – także przez krytyków. Niemal natychmiast po premierze w USA znalazła się na 2. miejscu listy bestsellerów literatury faktu „The New York Times” i trafiła na czołowe miejsca rankingów najpopularniejszych książek w Stanach.

Autobiografia muzyka powstała we współpracy z cenionym dziennikarzem londyńskiego „The Times” – Chrisem Ayresem, czemu zawdzięcza niepowtarzalny styl oscylujący pomiędzy językiem potocznym rockmana a barwnym, literackim opisem. Ozzy bez cenzury opowiada o dorastaniu w ubogiej rodzinie z Birmingham, o swoich muzycznych początkach, o Black Sabbath, kilkunastoletniej karierze solowej, wreszcie o żonach, dzieciach, telewizyjnym show i ciężkich nałogach. Historia jest bogata w szczegóły i anegdoty, które muzyk przytacza z charakterystyczną dla siebie dosadnością i rozbrajającym poczuciem humoru. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz mnóstwo nieupublicznianych dotąd faktów (!), które bawią, gorszą lub szokują, ale na pewno nie pozostawiają czytelnika obojętnym.

Od momentu premiery autobiografia Osbourne’a jest stale obecna w światowych mediach – od portali internetowych poprzez prasę po stacje radiowe i telewizyjne, nie tylko te o profilu muzycznym. Ozzy z powodzeniem promuje ją przy okazji trwającej właśnie dwuletniej trasy koncertowej związanej z jego najnowszym albumem Scream. Kwestią czasu jest powstanie filmu na podstawie biografii muzyka, w którym, według preferencji samego Ozzy’ego, główna rola powinna zostać powierzona Johnny’emu Deppowi.

A co na to wszystko bohater książki? Wciąż się dziwi, jak po dziesięcioleciach ostrego życia na haju udało mu się dotrwać do chwili, w której może podzielić się z czytelnikami swoją rock’n’rollową autobiografią…

Więcej informacji: www.ozzy.net.pl
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.