"Dobry jest Pan" – nowość Jedności

"Dobry jest Pan" – nowość Jedności
 
Nowość
 
 
 
Ubaldo Terrinoni
Dobry jest Pan
Biblijne orędzie o miłosierdziu 

 

Boże miłosierdzie, które gładzi grzech i zło we wszystkich jego przejawach, daje każdemu nadzieję, pozwala zapomnieć, co było, i zacząć od nowa. Grzech skłania człowieka do ukrycia się, miłosierdzie go szuka, aby zwrócić mu godność i przyjaźń z Bogiem. Grzech wywołuje wewnętrzny podział osoby, miłosierdzie przywraca jej jedność i odnawia duchowo. Cierpiąca ludzkość od zarania wznosiła ku niebu prośby o zmiłowanie, wierząc, że dobry jest Pan.
Miłosierdzie istnieje, ma twarz i imię: nazywa się Jezus Chrystus. On jest miłosierdziem Bożym, które przyjęło ludzką postać. Niniejsza książka prowadzi czytelnika do odkrycia, jak wątek miłosierdzia rozwija się na stronach Biblii: od Starego do Nowego Testamentu, od języka miłosierdzia do symboli przebaczenia, od biblijnych świadków aż po gesty samego Jezusa.

Ubaldo Terrinoni
, kapucyn, dogmatyk i biblista, wykładowca Nowego Testamentu w Instytucie Filozoficzno–Teologicznym w Viterbo. Autor licznych publikacji. W Polsce ukazało się jego trzytomowe dzieło Słowo Boże i śluby zakonne (wyd. SALWATOR, 2003–2005) oraz Po tamtej stronie. Biblia odkrywa tajemnicę rzeczy ostatecznych (wyd. JEDNOŚĆ, 2008, seria „z Biblią w Trzecie Tysiąclecie”).
 
Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.