Becky Baines wyjaśnia świat

Becky Baines wyjaśnia świat
 
Becky Baines wyjaśnia świat 
 
Wydawnictwo G+J RBA po raz kolejny wyszło naprzeciw potrzebom najmłodszych czytelników. W ich głowach zawsze kłębi się mnóstwo pytań, czasem niezwykle zaskakujących. W odpowiedzi na nie Wydawnictwo poszerzyło swoją ofertę o 6 książek, których autorka – Becky Baines – w  przystępny sposób opowiada o wielu rzeczach i zjawiskach z otaczającego nas świata.

 
Na pytanie: co było pierwsze – jajko czy kura?, pierwsza z prezentowanych książek może wprost nie odpowie, ale za to jej czytelnik pozna, co kryje się w środku, pod skorupką. Zresztą o samej skorupce, jej barwach i kształtach, które determinują kształt jaja, też dużo się dowie. Co jest w jajku? to książka nie tylko o jajkach, ale, jak głosi jej podtytuł, także o cyklach życia.

    
 
Każdego dziecko, zainteresowane budową własnego ciała, zaciekawią z pewnością dwie inne książki autorstwa Becky Baines. Twoje kości. Książka o ludzkim ciele pozwala poznać budowę i funkcje rusztowania, na którym trzyma się nasze ciało, opisuje zmiany, jakie w nim zachodzą w miarę wzrostu i dojrzewania organizmu. Odpowiada też na takie pytania, jak: ile kości ma szkielet? czy też dlaczego u noworodków kości są miękkie, a w miarę wzrostu stają się twarde jak skała? O największym narządzie w naszym organizmie opowiada książka O skórze, co człowieka obleka. Dzięki niej czytelnik pozna tajniki budowy skóry oraz funkcje, jakie spełnia ona w naszym organizmie.

 
Odpowiedzi na pytanie: jak wygląda łóżko niedźwiedzia? dostarczy z kolei książka O gawrach, czyli niedźwiedzich łóżkach. Każdy mały czytelnik będzie mógł zajrzeć do niedźwiedziej sypialni, pozna przyczyny zimowego snu tych drapieżników, dowie się, gdzie przychodzą na świat małe niedźwiadki.

 
Czy słonie potrafią mówić? Nie. Nie? Właściwą odpowiedź prezentuje książka Co jeden słoń powiedział drugiemu? Słonie mówią nie tylko używając dźwięków – wykorzystują do komunikacji całe swoje ciało. Jeśli więc ktoś chce dowiedzieć się, o czym słonie mówią najchętniej, powinien sięgnąć po tę książkę.

 
Ostatnia z prezentowanych książek, pt. Każda planeta ma swoje miejsce, zabiera czytelnika w podróż, która rozpoczyna się na Słońcu, a kończy w najdalszych zakątkach układu słonecznego. Książka prezentuje wiedzę zgodną z aktualnym stanem badań, pozwala lepiej poznać miejsce we wszechświecie, w którym mieszkamy i odpowiada na wiele pytań, dotyczących kosmosu.
 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.