O świętości trochę inaczej

O świętości trochę inaczej
O świętości trochę inaczej

Co łączyło Jana Pawła II z zakonnicą z Głogowca? Dlaczego Kraków stał się symbolem  ich duchowej więzi? Jak to możliwe, że piegowata dziewczynka z małej wioski, przemieniła się w orędowniczkę miłości, a jej dziennik jest znany na całym świecie? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w najnowszej książce Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia – „Ufam”, wydanej przez Rosikon Press.

„Ufam. Śladami Siostry Faustyny” to niezwykła opowieść o życiu zwykłej dziewczyny z ziemi łęczyckiej, która dzięki wytrwałości i pokorze zrealizowała swoje powołanie. To historia drogi  do świętości, często bolesnej i pełnej upokorzeń, udokumentowana świadectwami osób, które znały Helenę Kowalską oraz zdjęciami z miejsc jej wędrówki. Autorzy albumu prowadzą czytelnika od Głogowca –rodzinnej wsi małej Heleny – przez Świnice Warckie, Aleksandrów Łódzki, Łódź, Warszawę, Kraków, Płock, Częstochowę i inne polskie wsie i miasta, bogato ilustrując każdy etap jej życia.
Album to również opowieść o burzliwych początkach kultu Bożego Miłosierdzia i fenomenie orędzia prostej zakonnicy z Polski, które rozprzestrzeniło się na cały świat.  Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń  przybliżają historię testamentu, który pozostawiła po sobie Siostra Faustyna i ukazują moc oddziaływania Świętej na życie wielu ludzi. Umieszczenie historii św.Faustyny w konkretnej sytuacji społeczno-polityczno- kulturowej Polski, nadaje książce wielopłaszczyznowy wymiar, a religijna opowieść zyskuje szerszy, uniwersalny charakter.
To skarbnica wiedzy o specyfice i popularności orędzia Heleny Kowalskiej – Siostry Faustyny, znanego w najdalszych zakątkach świata.

 

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.