Premiera książki „Miłość w Toskanii”

Premiera książki „Miłość w Toskanii”
Esther Freud
„Miłość w Toskanii”
Premiera: 14.07. 2010

Przepiękna opowieść o miłości, dojrzewaniu i odkrywaniu wstydliwych, głęboko skrywanych tajemnic autorki znanej z doskonałej książki W stronę Marrakeszu – sfilmowanej w 1998 roku, z Kate Winslet w roli głównej.

Siedemnastoletnia Lara otrzymuje dość niespodziewane zaproszenie. Jej ojciec, człowiek, którego prawie nie zna, chce ją zabrać ze sobą na wakacje do Włoch. Lara przyjmuje propozycję i wkrótce z pełnego spalin powietrza londyńskiej Holloway Road trafia na spalone słońcem wzgórza Toskanii, by w cieple słońca rozkoszować się sennym pięknem krajobrazu, cykaniem świerszczy i błękitem wody w basenie.

Któregoś wieczoru zostaje wraz z ojcem zaproszona na kolację do domu państwa Willough, najbliższych sąsiadów przyjaciółki ojca, Caroline. Przekraczając próg ich domu, wkracza tym samym w świat zupełnie jej do tej pory obcy. Wtapia się w leniwą, przesyconą erotyzmem atmosferę, jaką przesiąknięci są jej zepsuci i snobistyczni mieszkańcy. Jej serce już od pierwszych minut zaczyna też mocniej bić na widok przystojnego i beztroskiego syna państwa Willough, Kipa.

Tajemniczy dom i zwyczaje jego mieszkańców przyciągają dziewczynę jak magnes. Odkrywając kolejne romanse, prywatne wendetty i mroczne tajemnice Larę ogarnia coraz większa ciekawość, coraz większe pożądanie i coraz większe przerażenie.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.