Tatry: sezon z przewodnikiem cyfrowym rozpoczęty

Tatry: sezon z przewodnikiem cyfrowym rozpoczęty
Tatry: sezon z przewodnikiem cyfrowym rozpoczęty
 
 

Wydawnictwo Bezdroża zachęca wszystkich fanów gór do skorzystania z innowacyjnych przewodników cyfrowych po najpopularniejszych szlakach Tatr. Aplikacje, które pojawiły się na rynku przed dwoma tygodniami, już wzbudziły zainteresowanie wśród pasjonatów tatrzańskich szlaków.

Aplikacje tatrzańskie na komórkę to 20 wybranych szlaków, opracowanych na podstawie przewodnika Wydawnictwa Bezdroża „Tatry. Polskie i Słowackie”. W wersji cyfrowej dostępne są następujące trasy: Przez Dolinę Kościeliską, Na Halę Gąsienicową, Przez Dolinę Rybiego Potoku, Ścieżką nad Reglami, Na Sarnią Skałę, Przez Regle, Na Gęsią Szyję, Na Wołowiec, Na Starorobociański Wierch, Przez Czerwone Wierchy, Doliną Strążyską na Giewont, Na Kasprowy Wierch i Świnicę, Wokół Orlej Perci, Wśród tatrzańskich jezior, Na Granaty, Na Rysy, Przez Tatry Bielskie, Na Bystrą Ławkę, Na Krywań, Doliną Żarską na Baraniec.

Aplikacje to połączenie najnowszej technologii z wysokiej jakości materiałami informacyjnymi, dostępnymi dla użytkowników telefonów komórkowych z nawigacją GPS. Intuicyjność, wygoda i zwiększenie bezpieczeństwa to główne czynniki, które wymieniają pierwsi użytkownicy aplikacji:

Simon: „Przede wszystkim aplikacja przewodnika na telefon komórkowy to genialna rzecz! (…) Aplikacja, jako że jest napisana w Javie, jest lekka, szybka i przyjemna. Do obsługi wystarczają praktycznie 4 klawisze, więc poradzi sobie z tym każdy użytkownik. Po dokonaniu czynności ‚Zoom in’ zadziwiła mnie szczegółowość mapy i jest to jeden z największych atutów tego programu.”

Marek: „Niewątpliwą zaletą przewodnika jest dostęp do punktów POI z poziomu mapy – tego nie oferuje dotąd nikt, nawet odbiorniki dedykowane GPS!”

Marcin: „Współpraca aplikacji z telefonem przebiega wzorowo. Przesuw mapy jest sprawny, nie ma praktycznie żadnych opóźnień przy przełączaniu pomiędzy poszczególnymi rodzajami map. (…) Filozofia działania aplikacji, która zwiera niezbędne mapy, jest nastawiona na prostotę obsługi, a dodatkowo wpływa na szybkość działania aplikacji.”

Janek: „Z uruchomieniem aplikacji na telefonie nie było żadnych problemów. Prawidłowo został rozpoznany odbiornik GPS (…). Doskonałym pomysłem jest możliwość wysłania aktualnych współrzędnych za pomocą SMS.”

Bezdroża zapraszają wszystkich do dyskusji na forum o tym, jaką przyszłość mają cyfrowe przewodniki turystyczne: http://forum.bezdroza.com.

Trasy bazują na aplikacji GreenPhoneGuide.com.

Więcej o aplikacji: http://bezdroza.pl/tatry.html.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.