Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w 2009 roku

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w 2009 roku
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne SA to największy wydawca książek edukacyjnych w Polsce. Rocznie publikuje kilkaset tytułów książkowych i multimedialnych. W ofercie ma ok. 2 500 tytułów.
 
WSiP jako jedyna polska oficyna edukacyjna oferują pełne zestawy (podręczniki, zeszyty ćwiczeń, przewodniki metodyczne, płyty CD) do nauczania ogólnego dla wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także do wychowania przedszkolnego. W ofercie wydawnictwa znajdują się też podręczniki do kształcenia zawodowego, programy nauczania, testy, sprawdziany, repetytoria, kasety audio, programy multimedialne oraz publikacje internetowe. Oficyna wydaje również podręczniki dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i uczniów niesłyszących oraz dla mniejszości narodowych.

Na początku bieżącego roku WSiP zmieniły właściciela. Fundusz Advent International w wyniku wezwania nabył większościowy pakiet akcji wydawnictwa.

W 2009 roku Grupa Kapitałowa WSiP SA zanotowała przychody ze sprzedaży produktów i usług na poziomie ok. 222,90 mln zł*, co daje 29,6% wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 1013 tytułów, w tym 453 nowości. Łącznie sprzedano ok. 18 mln produktów (książki + płyty CD).

Na koniec 2009 roku firma zatrudniała 266 osób.

* przychody w ujęciu narastającym po IV kw. 2009 roku

Kategorie: Edukacja, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.