Prezes Znaku wydał oświadczenie w sprawie książki "Kapuściński non-fiction"

Prezes Znaku wydał oświadczenie w sprawie książki "Kapuściński non-fiction"
 
Prezes Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak – Henryk Woźniakowski – wydał oświadczenie w sprawie przyczyn rezygnacji z wydania książki Kapuściński non-fiction Artura Domosławskiego. Wskazał dwa powodu rozwiązania umowy z autorem:
 
„Pierwszy z nich sprowadza się do nadużywania przez Artura Domosławskiego hermeneutyki podejrzeń w stosunku do swego bohatera. Inaczej mówiąc, interpretując zachowania Kapuścińskiego, autor co rusz dopatruje się w nich ukrytych słabości: lękliwości, oportunizmu, nadmiernej żądzy sławy itp. Tymczasem naszym zdaniem należałoby przynajmniej, gwoli obiektywizmu, równocześnie przedstawić narzucające się w wielu przypadkach wyjaśnienia bardziej dla Kapuścińskiego życzliwe.
 
Drugim powodem podjęcia takiej decyzji były według prezesa Znaku fragmenty, w których Domosławski „niepotrzebnie krzywdzi i rani (…) wdowę i córkę pisarza, podczas gdy kwestie intymne można było potraktować znacznie bardziej dyskretnie” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na łamach portalu książki.wp.pl.
Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.