Miliony Azjatów nie mogą się mylić

Miliony Azjatów nie mogą się mylić
Miliony Azjatów nie mogą się mylić
 
 

Dieta bogata w fitoestrogeny stanowi dla milionów Azjatów podstawę życia.

Co to dla nich praktycznie oznacza?

Azjatki znacznie rzadziej niż Europejki i Amerykanki cierpią z powodu dolegliwości typowych dla okresu przekwitania.
Uderzenia gorąca, będące klasycznym objawem klimakterium na Zachodzie, są w Japonii tak rzadkie, że nie ma tam nawet na nie odpowiedniego słowa!

Zapobiegają też – tak samo, jak przy stosowaniu klasycznej hormonalnej terapii zastępczej – występowaniu organicznych chorób wywołanych niedoborem hormonów. Należą do nich przede wszystkim osteoporoza i miażdżyca.
Mężczyźni też odnoszą korzyści z tej specyficznie skomponowanej diety. W Japonii rzadko występuje rak prostaty (najczęstszy nowotwór złośliwy u mężczyzn). Fitoestrogeny działają na prostatę jak bloker hormonów i w ten sposób chronią skutecznie przed tym podstępnym nowotworem.

Wiele informacji na temat zbawiennej mocy fitoestrogenów oraz cały rozdział poświęcony przepisom kulinarnym, w którym umieszczono wiele propozycji na różnorodne dania znajdą Państwo w nowej publikacji Wydawnictwa Lekarskiego PZWL „Fitoestrogeny. Łagodny suplement na okres przekwitania”.

Klasyczne dania azjatyckie są tu fantazyjnie łączone z europejskimi produktami spożywczymi. Dzięki lekturze książki Czytelnik może poznać nie tylko tajniki japońskiej kuchni, lecz także elementy kultury wschodniej.

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.