Nowości Wydawnictwa WAM

Nowości Wydawnictwa WAM
Nowości Wydawnictwa WAM

Morris West
SANDAŁY RYBAKA

 
Prorocza wizja pontyfikatu słowiańskiego papieża.

Trwa zimna wojna. Kirył Pawłowicz Lakota, metropolita i arcybiskup Lwowa, po 20 latach represji komunistycznych powraca z zesłania. Wyniesiony do godności kardynalskiej, udaje się do Rzymu. Gdy umiera papież, Lakota nieoczekiwanie zostaje wybrany na jego następcę. Obiera imię Kirył I. Od pierwszych dni wywołuje kontrowersje swoim bezpośrednim sposobem bycia i pragnieniem zbliżenia się do wiernych. Kuria staje się wobec niego nieufna. Jako człowiek zza żelaznej kurtyny, w  świecie zachodnim czuje się obco. Nękany przez wspomnienia lat spędzonych w więzieniu, obawia się, czy zdoła stawić czoła trudnym wyzwaniom współczesnych czasów. Ma trudną misję. Świat pogrążony jest w kryzysie i wisi nad nim groźba III wojny światowej. Kirył I próbuje znaleźć rozwiązanie zanim będzie za późno…

Powieść jest wizją niezwykłego pontyfikatu słowiańskiego papieża, która została napisana 15 lat przed wyborem Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Natychmiast stała bestsellerem i doczekała się adaptacji filmowej. Film w reż. Michaela Andersona, z Anthonym Quinnem w roli głównej, Laurencem Olivierem i Johnem Geilgudem, nominowany był do Złotego Globu i Oscara.

Max Gallo
KONSTANTYN WIELKI
Imperium Chrystusa
seria RZYMIANIE
 
 

Konstantyn Wielki był człowiekiem sprytnym i okrutnym. Kazał zamordować swoich bliskich – syna i małżonkę. Sprawował kult pogańskich bogów, a jednocześnie chronił chrześcijan i pragnął zająć w Kościele miejsce „biskupa spoza zgromadzenia”. W końcu uczynił z prześladowanego chrześcijaństwa religię cesarską i sam na łożu śmierci przyjął chrzest.
Dlaczego uznał boskość Jezusa? Nawrócił się, czy uczynił pusty gest polityczny?
O kulisach największej rewolucji antycznych czasów barwnie pisze Max Gallo. Wytworne pałace oraz ubogie wioski – wszędzie tam toczy się historia Rzymian, rozświetlona chwilą, gdy „Galilejczyk zwycięża” a cesarstwo staje się Imperium Chrystusa.

George A. Maloney SJ
MANNA NA PUSTYNI

George A. Maloney zaprasza do podjęcia modlitwy kontemplacyjnej, która prowadzi do całkowitego poddania się miłości Bożej. Autor przekonany jest, że to jedyna droga do tego, by zostać świętym.
Tytułowa manna to oczywiście Chrystus, z którym człowiek jednoczy się, oddalając się w swym wnętrzu od zgiełku świata. Na pustyni naszej codzienności Jego zmartwychwstała obecność wraz z Jego Duchem Świętym jest prawdziwą Manną niebieską, dającą nam życie wieczne, które nie ulegnie unicestwieniu.

Gary Chapman, Elisa Stanford
DROGOWSKAZY DLA DUSZY
Miłość jako sposób na życie

Każdy z nas pragnie usłyszeć: Jesteś kochany! Bez względu na wszystko. W każdej chwili i na zawsze. Bóg mówi nam to codziennie.
W tych krótkich historyjkach zawarte są praktyczne wskazówki, jak żyć po chrześcijańsku. Za każdym razem, gdy miłość czynimy sposobem na życie, ukazujemy innym miłość Boga.

ŻYCIE DUCHOWE nr 61/2010
Krzywda i przebaczenie

W najnowszym numerze m.in:
ABC przebaczania
Dynamika uzdrowienia z poczucia krzywdy
Gdy Kościół zaczął przepraszać ludzi
Poeta pamięta
Poradnik dla kierownika duchowego

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.