Wampiry na wysokich obcasach

Wampiry na wysokich obcasach
Wampiry na wysokich obcasach – bestseller Melissy De La Cruz
 
 

Wychodząc naprzeciw nieustającemu zapotrzebowaniu na przystojnych i atrakcyjnych przedstawicieli gatunku homo vampiricus, Wydawnictwo Jaguar zdecydowało się wydać w Polsce serię powieści dla młodzieży autorstwa znanej dziennikarki i specjalistki od życia wyższych sfer, korespondentki „Cosmopolitana”, „Vogue” i „New York Timesa” – Melissy De La Cruz.

Błekitnokrwiści (Blue Bloods) to zapowiadany na dziesięć tomów cykl powieści o wampirach żyjących w blasku fleszy, prawdziwej elicie Manhattanu, która ani myśli sypiać w trumnach, emigrować do Transylwanii, czy napełniać obcasy butów ziemią z grobu. Zresztą – ile ziemi z grobu można zmieścić w dziesięciocentymetrowej szpilce z najnowszej kolekcji Jimmy’ego Choo? Szkoda zachodu…
Seria Melissy De La Cruz zyskała ogromną popularność w USA, a prawa do jej tłumaczenia wykupiło wiele krajów, w tym Francja, Włochy i Niemcy. Kolejne tytuły z serii okupują listy bestsellerów „New York Timesa” i „Publishers Weekly”, a główna bohaterka znalazła się na szóstym miejscu w rankingu najpopularniejszych krwiopijców wszechczasów według „Entertainment Weekly”.

Błekitnokrwiści
to nie tylko wampiryczny romans, to przede wszystkim pełna zgryźliwego humoru historia życia bandy młodocianych celebrytów, którym nie brakuje niczego – poza zdrowym umiarem. Nowonarodzone wampiry, obrzydliwie bogate, rozpieszczone i skoncentrowane na sobie, tworzą koterię, która zdumiewa i, chwilami, bawi do łez. W swoich powieściach autorka w zgrabny sposób łączy elementy kryminału, romansu (a nawet romansów) i społecznej satyry; sięga również ku historii Stanów Zjednoczonych, by przydać fabule dodatkowej głębi. Bajecznie kolorowa panorama Nowego Jorku staje się tłem dla mrożących krew <sic!> w żyłach wydarzeń – ktoś zabija młode, wciąż jeszcze prawie bezbronne wampiry! Kto? Starszyzna odmawia odpowiedzi na mnożące się pytania… Tylko Schuyler Van Alen, dziedziczka starego i zubożałego rodu, ma dość siły woli, by szukać wyjaśnień. Jakie zagadki kryje historia błękitnokrwistych? Kto stoi za kolejnymi aktami agresji? Schuyler podąża tropem tajemnicy, ale ścieżka, na którą wkracza może przynieść ostateczną śmierć nie tylko jej, ale całemu gatunkowi wampirów.

Premiera pierwszego tomu serii w marcu 2010 roku.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.