Tajemne plany przywódców Trzeciej Rzeszy

Tajemne plany przywódców Trzeciej Rzeszy
Tajemne plany przywódców Trzeciej Rzeszy!

Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo 1 grudnia ukaże się Plan rasy panów. Instytut naukowy Himmlera a Holokaust, autorstwa Heather Pringle

 
Heinrich Himmler, architekt Holokaustu, jeden z najpotężniejszych ludzi w otoczeniu Hitlera, w 1935 roku utworzył ośrodek badawczy Ahnenerbe, który miał fabrykować dowody archeologiczne w celach politycznych. Himmler zaczął werbować podróżników, mistyków i poważanych naukowców, aby opracować nową wersję historii. Instytut organizował wspierane przez potężny aparat państwowy III Rzeszy ekspedycje i tajne misje między innymi do Iraku, Finlandii i Tybetu. Zdaniem Himmlera, przodkowie Niemców stworzyli cywilizację w skutych lodem rejonach arktycznych, gdzie byli niezwyciężoną rasą panów, a później czysta krew aryjska zachowała się tylko w niektórych częściach świata. Poszukiwanie autentycznych Aryjczyków i wyeliminowanie pozostałych grup stało się zasadniczym elementem ideologii nazistów. Na podstawie pionierskich, szczegółowych badań Heather Pringle ukazuje działalność Ahnenerbe i rolę odegraną przez ten instytut w zaplanowaniu Holokaustu, przedstawiając, jak niemieccy naukowcy dopuścili do tego, aby wyniki ich prac wykorzystano do uzasadnienia eksterminacji milionów ludzi.

„Churchill ostrzegał: <<Należy uważać, aby epoka kamienia nie powróciła na lśniących skrzydłach nauki>>. Plan rasy panów Heather Pringle, znakomitej kanadyjskiej dziennikarki, współpracownicy magazynów „Science” i „New Scientist”, to wciągający opis manipulacji nauką w nazistowskich Niemczech w celu propagowania mitu Aryjczyków. Niewielka armia naukowców na usługach państwa przygotowała grunt pod program skrajnego barbarzyństwa. Ta książka to ostrzeżenie, że nauka nie może być blisko powiązana z aparatem państwowym”

John Polanyi, laureat Nagrody Nobla

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.