Znamy reżysera filmów o Septimusie Heapie

Znamy reżysera filmów o Septimusie Heapie
Znamy reżysera filmów o Septimusie Heapie!

    

 
Studio filmowe Warner Bros poinformowało, że reżyserem „Zakazanej Magii”, pierwszego tomu bestsellerowej serii o Septimusie Heapie, będzie David Frankel, współtwórca sukcesu filmu „Diabeł ubiera się u Prady”. Warner Bros wykupiło prawa do ekranizacji całego, liczącego sobie siedem tomów, cyklu, licząc na to, że adaptacja historii młodego czarodzieja przyciągnie do kin wszystkich wielbicieli „Harry’ego Pottera”, a filmy na podstawie powieści Angie Sage powtórzą sukces kasowy obrazów o perypetiach studentów Hogwartu.

Miło nam również poinformować, że „Zakazana Magia”, wróciła nareszcie na księgarskie półki! Cykl o Septimusie cieszy się od lat nieustającą popularnością wśród młodych czytelników, a kolejne tomy spotykają się z ciepłym przyjęciem nie tylko ze strony dzieci, ale również dorosłych czytelników. Teraz również ci, którzy nie zdążyli zaopatrzyć się w pierwszy tom serii, będą mogli wyruszyć w podróż do świata magii, tajemniczych eliksirów i, wraz z bohaterami książki, przeżyć niezwykłe przygody w świecie, gdzie mało to jest tym, czym się na początku wydaje.

 
Unikalne poczucie humoru autorki, jej talent do splatania ze sobą rozmaitych, często zupełnie innych nastrojowo wątków, a także galeria fantastycznych, zapadających w pamięć postaci sprawiają, że pisarstwo Sage trudno porównywać do czyichkolwiek dokonań. W Polsce poczytny cykl ukazuje się nakładem Wydawnictwa Jaguar. Dodatkowym smaczkiem podnoszącym jeszcze walory książki, są oryginalne, ołówkowe ilustracje autorstwa Marka Zuga, współtwórcy kultowej gry karcianej Magic: The Gathering.

O „Zakazanej Magii” napisano między innymi:

Wpływy opowieści takich autorów jak J. V. Jones czy C. S. Lewis, a nawet O. S. Card czy T. Goodkind, są aż nazbyt widoczne. Legenda o podrzuconym dziecku czy synu siódmego syna, o królewnie i smoku, czy zwyczajowa walka dobra ze złem, to jedne ze stałych elementów fantasy. Jednak powieść Angie Sage, mimo iż nie tchnie nowością, to jednak przyciąga. Czyta się ją szybko, połykając fascynujące krajobrazy i dziwaczne osobowości.
Marzena Kowalska, Wirtualna Polska

(„Zakazana Magia”) napisana jest lekko, zabawnie, z poczuciem humoru. Jest w niej sporo dobrej energii, ciepła, radości i życzliwości. I to mimo różnych niełatwych losów bohaterów. Jest wiara w dobro, w niezmienną wartość przyjaźni i wierności. Jest prawda o tym, że nie to ile mamy decyduje o byciu szczęśliwym, ale to kto jest obok nas.
Damian Kopeć, Wirtualna Polska

 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.