Grupa Edukacyjna S.A. w 2008 roku

Grupa Edukacyjna S.A. w 2008 roku
Grupa Edukacyjna S.A. – wydawca podręczników MAC Edukacja –  istnieje od sierpnia 1989 roku. Na rynku wydawniczym działa od 1992 roku (do września 2007 spółka funkcjonowała pod nazwą MAC Edukacja S.A.). Konsolidacja rynku  i przejmowanie innych wydawców działających w segmencie publikacji edukacyjnych spowodowało, że Grupa Edukacyjna S.A. stała się spółką dominującą dla spółek Wydawnictwo JUKA-91 oraz Poltext, tworząc grupę kapitałową, działającą w branży wydawnictw edukacyjnych i biznesowych.

Książki edukacyjne zawsze stanowiły 100 proc. oferty wydawniczej. Są to:

  • podręczniki dla uczniów i publikacje dodatkowe
  • obudowa metodyczna dla nauczycieli 
  • publikacje akademickie, specjalistyczne i biznesowe (Poltext)
W chwili obecnej, po ponad 19 latach działalności, Grupa Edukacyjna S.A. jest jednym z wiodących na polskim rynku wydawców podręczników szkolnych, a od niedawna także beneficjentem unijnego projektu edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, na który MEN przeznaczyło ponad 46 mln zł. Projekt, który opiera się na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, obejmuje 2700 szkół w 6 województwach: małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim, śląskim, podkarpackim, lubelskim, 8100 nauczycieli, ponad 130 tys. pierwszaków. Każda ze szkół otrzyma środki dydaktyczne o wartości około 8 tysięcy (także szkolenie nauczycieli), aby móc rozwijać indywidualny profil inteligencji dziecka zdiagnozowany przez nauczyciela.

 

W 2008 roku Grupa Edukacyjna S.A. zanotowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży książek na poziomie 69,88 mln zł*, co daje 13,2% wzrost w stosunku do 2007 roku.

*rok obrotowy od 01.10.2007 – 30.09.2008

Kategorie: Edukacja, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.