Reinkarnacja w wierzeniach przedchrześcijańskich

Reinkarnacja w wierzeniach przedchrześcijańskich
Wydawnictwo ENETEIA poleca książkę
dr Jerzego Tomasza Bąbla
Reinkarnacja. Z dziejów wierzeń przedchrześcijańskiej Europy

Pierwsza książka z trzytomowego cyklu dotyczącego kultury przedchrześcijańskiej Europy (kolejne przygotowywane tomy to: Inicjacje i Halucynogeny). W świetle badań autora wiara w wędrówkę dusz nie jest zarezerwowana dla tradycji Orientu – jej ślady spotykamy u ludów dzisiejszej Europy, co świadczy o uniwersalności tych idei.
Jej źródłem są osobiste doświadczenia (doznania) psychiczne oraz przekonanie ludzi archaicznych o identyczności makro- i mikrokosmosu i utożsamienie cykliczności zjawisk przyrody z losem pośmiertnym człowieka. Autor w przystępny sposób przedstawia dane pochodzące z różnych religii, ukazując zarazem ich tło społeczno-kulturowe. Stawia tezę, że wiara w wędrówkę dusz istniała na terenie Europy nieprzerwanie od czasów prahistorycznych do dziś.

Dr Jerzy Bąbel – archeolog, prahistoryk. W latach 1971–2000 zatrudniony w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. W latach 2000–2008 pracował w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Św. Prowadził wieloletnie badania wykopaliskowe na terenach Wyżyny Sandomierskiej i prahistorycznych kopalń krzemienia w Krzemionkach k. Ostrowca Św. Uczestnik licznych ekspedycji krajowych i zagranicznych (m.in. w Bułgarii, Finlandii, USA, Tadżykistanie, Turkmenii). Autor stu kilkudziesięciu prac naukowych i popularnonaukowych, w tym książek dotyczących wierzeń przedchrześcijańskiej Europy. Prowadzi badania nad religiami prahistorycznej Europy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.