ZamKor podsumowuje 2008 rok

ZamKor podsumowuje 2008 rok
Krakowskie wydawnictwo ZamKor istnieje od 1991 roku i jest liderem na rynku wydawnictw przygotowujących materiały z zakresu nauk przyrodniczych. Jego specjalnością są podręczniki (wiele wyróżnionych i nagrodzonych przez Polską Akademię Umiejętności) z fizyki i z chemii dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z obudową dydaktyczną. Obok tradycyjnych książek wydawnictwo udostępnia zestawy doświadczalne, foliogramy oraz całą gamę środków bazujących na nowoczesnych technologiach. W tym zakresie proponuje kursy e-learningowe (www.efizyka.pl) oraz filmy pokazujące doświadczenia o różnym stopniu złożoności. Dla nauczycieli i uczniów stworzono serwisy: ZamKor Fizyka (fizyka.zamkor.pl) oraz ZamKor Chemia (chemia.zamkor.pl). Znaleźć tam można m.in.: zadania do sprawdzianów, rozwiązania zadań ze zbiorów, scenariusze lekcji, arkusze z zadaniami z konkursów przedmiotowych i z egzaminów maturalnych oraz ważne informacje i materiały pozwalające uatrakcyjnić lekcje (animacje i filmy dydaktyczne). Polecamy także dział ZamKor Laboratorium, poświęcony najistotniejszemu elementowi nauczania fizyki, tj. doświadczeniom fizycznym, a także Pracownię chemiczną, w której prezentuje się m.in. ciekawe eksperymenty oraz wymogi BHP. Wspólnie z nauczycielami ZamKor wypracowuje najlepsze sposoby kształtowania kluczowych kompetencji założonych przez reformę edukacji. Autorami publikacji wydawnictwa są wybitni dydaktycy oraz naukowcy, pracujący na wyższych uczelniach. Misją firmy jest doskonalenie jakości polskiej edukacji i dostarczanie materiałów edukacyjnych o najwyższej wartości merytorycznej.


Najlepiej sprzedającymi się tytułami w roku ubiegłym były:

  • pod red. B. Sagnowskiej Fizyka i astronomia dla każdego. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych
  • pod red. B. Sagnowskiej Zrozumieć świat. Podręcznik fizyki dla gimnazjum. Część 1, 2, 3, 4
  • M. Rozenbajgier, R. Rozenbajgier, J.M. Kreiner Fizyka dla gimnazjum. Część  1, 2, 3
  • pod red. J. Salach Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych. Kurs podstawowy z elementami kursu rozszerzonego koniecznymi do podjęcia studiów technicznych i przyrodniczych. Część 1, 2
  • K. i M. Fiałkowscy, B. Sagnowska „Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy(wydanie 2, poprawione)”

W 2008 roku ZamKor osiągnął przychód ze sprzedaży książek wynoszący 7,30 mln zł., co daje 1,4% spadek w stosunku do roku 2007.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 108 tytułów, w tym 24 nowości. Łącznie sprzedano 643 tys. egz. książek.

 
W 2009 roku ZamKor planuje wydanie 135 tytułów, w tym 28 nowości.
Kategorie: Edukacja, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.