Nowości Wydawnictwa AD OCULOS dla dzieci, dla Mamy i Taty na gwiazdkę

Nowości Wydawnictwa AD OCULOS dla dzieci, dla Mamy i Taty na gwiazdkę
Nowości Wydawnictwa AD OCULOS dla dzieci, dla Mamy i Taty na gwiazdkę
 
Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima
– dla dzieci już w księgarniach

Nakładem Wydawnictwa AD OCULOS ukazały się Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima, Z dużymi literami, do czytania bez okularów. W oprawie twardej oraz oprawie miękkiej.

Ulubione wiersze dla dzieci, które pamiętamy z dzieciństwa. Niezapomniane utwory: Lokomotywa, Ptasie plotki, Abecadło, Słoń Trąbalski, Rzepka, Zosia Samosia czy Okulary … Uczą dzieci, rozwijają ich wyobraźnię. Pomagają zasnąć, odzyskać dobry humor, sprawiają, że życie dziecka jest piękniejsze. Czytając je dzieciom świetnie się z nimi bawimy.
Dzieci uwielbiają wierszowane bajki z morałem. To dzięki nim uczą się szybciej mówić, ich język staje się ładniejszy, a słownictwo bogatsze. Ptasie plotki, Pstryk!, to utwory dzięki którym dzieci bawiąc się mogą wyćwiczyć niesforne „r”. Przy okazji my sami młodniejemy, a śmiechu i zabawy jest co niemiara.
Mnóstwo rysunków, całostronicowych ciepłych ilustracji. Duże litery dla dzieci uczących się czytać są znacznym ułatwieniem.

Tylko dla kobiet Magdalena Samozwaniec
– siostra słynnej Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej w dowcipnym i lekko satyrycznym spojrzeniu na kobiety

Pełna humoru i przewrotna w swej wymowie proza, w której portrety kobiet są tak różnorodne jak życie. Mamy, więc do czynienia z histeryczką, kobietą-radio, marudą, z okularnicą, z porządnicką czy snobką. Są też takie portrety, które trafiają do nas swoją uniwersalnością,  dowiadujemy się, kiedy kobieta jest najszczęśliwsza, jakie ma kapelusze, jak umie prowadzić pamiętnik, czy jak zachowuje młodość. Czytając można się popłakać ze śmiechu

Tylko dla mężczyzn Magdalena Samozwaniec
-mężczyźni w lekko satyrycznym i dowcipnym spojrzeniu siostry słynnej M.Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej

Kalejdoskop portretów męskich charakterów. Mamy, więc do czynienia z hochsztaplerem, spirytystą, obleśnikiem, nudziarzem, uwodzicielem, dzieciorobem, czy dowcipnisiem. Dużo o małżeństwie, stąd też mamy mężów ubogich i bogatych, zakochanych i nie, dowcipnisiów, takich, którym nie udało się poślubić ukochanej kobiety czy takich, którym mąż nie potrafi być dyskretny. Z humorem i na wesoło.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.