Nowość Pascala: „Porządek musi być

Nowość Pascala: „Porządek musi być
Nowość Pascala: „Porządek musi być!

 

 
 
Bardzo zabawna, nieco złośliwa i niezwykle przydatna  książka dotycząca prowadzenia domu i utrzymywania go w czystości.
 
Autorki książki, Kim Woodburn i Aggie MacKenzie, są gospodarzami programu telewizyjnego o metamorfozie domów. Wyposażone  w gumowe rękawice szczotki, ściereczki  i wyczerpującą wiedzę na temat sprzątania i czyszczenia oraz zagrożeń płynących z życia w brudzie, walczą z zaniedbanymi domami  bohaterów programu. Widz zagląda do wnętrza zaniedbanych mieszkań,  poznaje ich właścicieli oraz ich filozofię życia. I otrząsa się ze wstrętem albo śmieje, podniesiony na duchu.

Nie bój się czytelniku! Książka nie skupia się na brudnych domostwach, ale gromadzi praktyczną wiedzę autorek.  Dzięki niej każdy czytelnik – gospodyni domowa, studentka, młoda mężatka, doświadczona kobieta pracująca – zrozumie, że  bez zbędnego wysiłku można przeobrazić swoje mieszkanie w raj… Nauczy się, jak tanim kosztem i z przyjemnością utrzymać porządek i czystość, zachowując czas dla siebie.

Energiczne autorki opisują podstawowy zestaw do sprzątania oraz zasady i organizację sprzątania, jak też podają wiele sprytnych rad umożliwiających poradzenie sobie z uporczywymi plamami, zaciekami, smugami, zabrudzeniami.  Ślady kolorowych kredek wyczyści  z malowanych ścian pasta do zębów, gumę do żucia usunie  z tapicerki woreczek z kostkami lodu (guma skruszeje), miarka wody i miarka octu (pół na pół) przywróci blask kafelkom… Zaskakujące, prawda? 

Wszystkie informacje podane są w czytelny, uporządkowany sposób: duże litery, kolorowe wyróżnienia, barwne strony i zdjęcia. Ten nietypowy poradnik stanie się Twoim niezastąpionym doradcą.   
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.