III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży
 
Literacka rakieta znowu wystartowała!
Ogłaszamy rozpoczęcie III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży!

Wszystkich autorów – znanych, mniej znanych, debiutantów zapraszamy do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 10 000 złotych oraz publikacja książki!

Prace konkursowe należy przesyłać na adres Wydawnictwa TELBIT, ul. Żegańska 36, 04-736 Warszawa do 30 czerwca 2009 r. (decyduje data stempla pocztowego), w formie wydruku oraz dołączonego nośnika z wersją elektroniczną utworu, z którego wydruk został wykonany.

Prace powinny być opatrzone godłem (w oddzielnej, zamkniętej i również opatrzonej godłem kopercie powinny znajdować się dane Autora).

Tematyka powieści powinna obejmować problemy współczesnej młodzieży od 13 do 20 roku życia, z różnych środowisk i grup społecznych. Fabuła powinna być osadzona w dzisiejszych realiach.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 24 grudnia 2009 r.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody pieniężne za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca – odpowiednio 7000 i 5000 złotych, oraz trzy wyróżnienia po 2000 złotych każde. Wszystkie nagrodzone w Konkursie książki zostaną wydane.

Utwory, które wzbudzą zainteresowanie redakcji, jednak nie zostaną nagrodzone, mają również szansę na publikację! Uwaga: Organizatorzy nie recenzują pisemnie ani ustnie prac, które nie zostały nagrodzone ani wyróżnione w Konkursie.

Pełna wersja regulaminu znajduje się na stronie: Regulamin Konkursu.

Informacji o Konkursie udziela również Katarzyna Gargol, tel.: 22 331 84 90 (w.71)

Dlaczego warto?

Faktu, że książka jest najbardziej uniwersalnym nośnikiem zaświadczającym o naszym istnieniu od najdawniejszych czasów nikt chyba nie musi udowadniać (nikt też nie spróbuje tego podważyć).

Piszecie do szuflady, na blogach, spisujecie opasłe tomy pamiętników… Konkurs jest szansą zaistnienia na większym forum.

Jeśli napisałeś lub planujesz napisać powieść o młodych dla młodych i czujesz, że poza rodziną jest ktoś, kogo mogłoby to zainteresować, wyślij swoją pracę na Konkurs! Być może już niedługo zobaczysz swoje dzieło na drugim końcu autobusu w rękach młodej, zaczytanej po uszy osóbki.

Zastanawiacie się, jak zdobyć nagrodę?

Zgodnie z definicją Słownika Języka Polskiego PWN, powieść to „utwór epicki, opisujący dzieje i przeżycia bohaterów przedstawionych na tle środowiska, epoki”. Nie przesyłajcie więc krótkich nowel, lub pozbawionych fabuły opisów przyrody. Regulamin Konkursu wyraźnie wskazuje, aby tematyka dotyczyła współczesnych problemów współczesnej młodzieży – dlatego powieści fantastyczne nie spełniają wymogów zasad Konkursu.

Nie unikamy polszczyzny „eksperymentalnej”, jednak bardziej cenimy sobie utwory napisane poprawną polszczyzną: gramatycznie, z zachowaniem prawidłowej składni i interpunkcji. Prosimy o staranność i zachowanie logicznej spójności, która w przypadku powieści jest – naszym zdaniem – wyrazem szacunku dla Czytelnika.

Pamiętaj, że nawet jeżeli Twoja powieść nie zostanie nagrodzona, ale będzie spełniała warunki Konkursu i zyska sobie uznanie Organizatora, również ma szansę na wydanie!

Niech twórcza moc będzie z Wami! 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.