Bestsellerowa powieść kryminalna już w Polsce

Bestsellerowa powieść kryminalna już w Polsce
Bestsellerowa powieść kryminalna już w Polsce!

 

 
 
„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Stiega Larssona to doskonały, pełen pasji thriller, w którym tajemnica trzyma czytelnika w napięciu aż do samego końca. Po książki Larssona na całym świecie sięgnęło już prawie 9 mln czytelników!

Dziennikarz i wydawca magazynu „Millennium” Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zniknęła bez śladu Harriet Vanger. Do pomocy dostaje Lisbeth Salander, młodą, intrygującą outsiderkę i genialną researcherkę. Blomkvist i Salander tworzą niezwykły team. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.
Tę książkę można czytać na wielu płaszczyznach: jako kryminał pełen mrocznych tajemnic, jako doskonałą, wielowątkową powieść współczesną, pełną prawdziwych zdarzeń i osób, jako thriller psychologiczny z doskonale skrojonymi sylwetkami bohaterów. Mimo 640 stron – trudno się od niej oderwać!

„W książce świetne jest wszystko – bohater, fabuła, atmosfera” – The Times
„Konstrukcja i tempo fabuły są mistrzowskie. Nic dziwnego, że świat oszalał na punkcie Blomkvista i jego nieodłącznej asystentki.” – Sydney Morning Herald
„Pełna energii historia o seryjnym mordercy.” – Mail on Sunday
„Wciągająca i jedyna w swoim rodzaju powieść kryminalna.” – Daily Mail

Już 3 listopada w księgarniach w całej Polsce!
Wydawnictwo Jacek Santorski zaprasza
www.jsantorski.pl

Patroni: Onet.pl, Portal kryminalny, Carpe Noctem

Opinie pisarzy amerykańskich o trylogii Millennium:

 
„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to niezwykle świeży thriller politycznyi dziennikarski, z dużą dozą intymności i moralności. Mimo mrocznych przemyśleń Stieg Larsson napisał naprawdę kawał dobrej książki, której głównych bohaterów nie da się zapomnieć.”

Michael Ondaatje (autor m.in. „Angielskiego pacjenta”)

„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to tołstojowska reinterpretacja „zagadki zamkniętego pokoju”, czyli Agatha Christie dla dorosłych. Wystarczy przycupnąć na sofie z tym arcydziełem mrocznej literatury, by dać się wciągnąć Stiegowi Larssonowi w strefę cienia. To także niezwykle głęboka analiza przemocy plemiennej w świecie wielkich finansów, ujawniająca ciemną stronę kraju, który powszechnie uważa się za niezwykle przyzwoity. Pod koniec pierwszego rozdziału zupełnie zmienicie zdanie. A pod koniec drugiego będziecie jak plastelina w rękach autora. Nawet nie myślcie, żeby odłożyć książkę.”

John Burdett (autor powieści sensacyjnych, w Polsce wyszedł m.in. jego „Tatuaż”)

Ależ niesamowita powieść! Od lat nie czytałam tak niezwykłego debiutanckiego thrillera. Sposób, w jaki Larsson prowadzi dwa wątki urzeka mnie od początku do końca. Błyskotliwie napisana i całkowicie wciągająca książka. 

Minette Walters (autorka powieści sensacyjnych, w Polsce wyszły m.in. „Echo”, „Lodownia”, „Rzeźbiarka”, „Wędzidło sekutnicy”, „Zły dotyk”)

Nie mogłam powstrzymać się od przewracania kolejnych stron „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”. To wciągająca mieszanka techno-thrillera i opowieści o rodzinnej tajemnicy, w której pojawia się Lisbeth Salander, nowy rodzaj komputerowego geniusza dochodzącego sprawiedliwości. Ona zna wszystkie wasze sekrety i wie, jak je wykorzystać. 
 

April Smith (autorka powieści sensacyjnych, producentka telewizyjna, nominowana do nagrody Emmy)

Powieść wyrazista jak plamy krwi na śniegu. Doskonały jednotomowy wstęp do niezwykłej potęgi skandynawskiej literatury sensacyjnej.  

Lee Child (brytyjski autor powieści sensacyjnych, w Polsce wyszły „Aż śmierć nas rozłączy”, „Bez litości”, „Bez pudła”, „Echo w płomieniach”, „Elita zabójców”, „Jednym strzałem”, „Poziom śmierci”, „Siła perswazji”, „Umrzeć próbując”)

To o wiele więcej niż thriller. „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to oszałamiająca powieść z wielkim przesłaniem. Porusza sprawę władzy, korupcji, sprawiedliwości i niewinności – a przy tym wciąga czytelnika
w meandry przerażająco ekscytującą tajemnicę.

Harlan Coben (uznany za mistrza współczesnych thrillerów, porównywany do takich pisarzy jak Agatha Christie
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.