Kolejny weekend w Skandynawii

Kolejny weekend w Skandynawii
KOLEJNY WEEKEND W SKANDYNAWII

 

 
 
Północ Europy od dawna uważana jest za mekkę dla osób szukających wrażeń: wędrówki z dala od cywilizacji, spływy kajakowe, jazda psim zaprzęgiem, zwiedzanie okolic, w których żyją jeszcze niedźwiedzie, czy łosie, gdzie można zobaczyć renifera albo bobra. Teraz zwiedzanie Norwegii, Szwecji czy Finlandii staje się proste, bo jest już przewodnik Pascala „Skandynawia na weekend”.

Ogromne lasy, fiordy, jeziora i jasne noce czynią Skandynawię miejscem niepowtarzalnym. Przyrody w tak nienaruszonym stanie nie można spotkać nigdzie indziej. Norwegia, Szwecja, a także Finlandia słyną zarówno z przytulnych domków położnych w spokojnej okolicy, jak i z bardzo zróżnicowanej skandynawskiej kultury i sztuki.

W Skandynawii pociąga wizja spokojnego wypoczynku w chatce nad jeziorem lub na słonecznym wybrzeżu. Regiony w rodzaju Lofotów z ich monumentalnymi górami, norweskie fiordy, szkiery na południu Szwecji, czy Pojezierze Fińskie należą do coraz popularniejszych celów podróży.

Nowy przewodnik Pascala w serii weekendowej spełni oczekiwania zajętych i zapracowanych współczesnych ludzi, pokazując, jak interesująco spędzić wolne od pracy dni. Z nim żaden weekend, nawet deszczowy i zimny, nie będzie nudny.

Przewodnik jest lekki i – dzięki spirali oraz skrzydełkom mogącym pełnić rolę zakładek – poręczny. „Weekend” może się podobać: czarna, dynamiczna okładka, strony z kolorowymi marginesami, ramkami, wyróżnieniami oraz pięknymi zdjęciami i barwnymi mapkami.

Największym atutem przewodnika jest jednak jego koncepcja – podział na starannie zaplanowane dwudniowe trasy, prowadzące do najciekawszych miejsc opisywanego regionu: zabytków, rezerwatów przyrody, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Dzięki temu wystarczy wskoczyć w samochód, wybrać trasę ze spisu treści i zanurzyć się w przyjemności, jakie oferuje czas wolny. O resztę zadba przewodnik.

Istotną zaletą „Weekendu” jest też czytelny układ informacji. Trasy opisane w przewodniku są wyszczególnione na poglądowej mapce na wewnętrznej okładce. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu trasy, barwnej mapki, czasu i planu zwiedzania na każdy dzień oraz opisów poszczególnych punktów programu. Opisy tworzą informacje historyczne lub przyrodnicze oraz praktyczne (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwne zdjęcia. Przy każdym obiekcie podano przybliżony czas zwiedzania. Miejsca, szczególnie ciekawe lub charakterystyczne, wyróżniono piktogramami. Kolorowe ramki zawierają dygresje historyczne, kulturalne, legendy i anegdoty. Każdą trasę zamykają informacje dotyczące noclegów, gastronomii, rozrywek, imprez… 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.