Bogusław Michalec otrzymał Bursztynowego Motyla

Bogusław Michalec otrzymał Bursztynowego Motyla
Bogusław Michalec otrzymał Bursztynowego Motyla  

Bogusław Michalec został tegorocznym laureatem Bursztynowego Motyla – nagrody im. Arkadego Fiedlera, przyznawanej od 1996 r. za najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Autor został nagrodzony za album „Polska ginąca” wydany nakładem wydawnictwa Carta Blanca.

Bogusław Michalec ma 36 lat, mieszka w Krakowie. W swym dorobku ma m.in. książki dla dzieci, przewodniki o Krakowie, opowiadania oraz tomiki wierszy. Od kilku lat współpracuje z wydawnictwem turystycznym Carta Blanca, gdzie jest autorem m.in. przewodników po Krakowie. 

„Polska ginąca” to album, który próbuje na swoich kartach zatrzymać świat odchodzący w przeszłość. Czytelnik znajdzie tu opisy i fotografie dawnych wierzeń, powoli porzucanych tradycji, ginących zawodów, opuszczonych obiektów i niszczejących zabytków.

Bogusław Michalec odebrał statuetkę zaprojektowaną i wykonaną w pracowni Wojciecha Kruka, 2 czerwca w Muzeum – Pracowni Arkadego Fiedlera w Puszczykowie k. Poznania. Dołączył tym samym do zaszczytnego grona laureatów poprzednich edycji, które tworzą najbardziej znani polscy autorzy, m.in.:  Ryszard Kapuściński, Elżbieta Dzikowska, Wojciech Cejrowski, Andrzej Stasiuk, Olgierd Budrewicz, Beata Pawlikowska. 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.