Pascal na tropie zaginionego miasta

Pascal na tropie zaginionego miasta
PASCAL NA TROPIE ZAGINIONEGO MIASTA

Na półki księgarń trafia podróżnicza książka-gra dla dzieci „Na tropie Zaginionego Miasta”. Książka zafascynuje nie tylko dzieci, które lubią czytać i są ciekawe świata, ale również te, które stronią od książek. Jest bowiem skonstruowana jak gra. A które dziecko nie lubi łamigłówek? Jest również doskonałym sposobem dla rodziców na wspólne, twórcze spędzenie czasu z dzieckiem. Propozycja Pascala być może odkryje nowego polskiego podróżnika.

„Na tropie Zaginionego Miasta” to podróżnicza książka-gra dla dzieci w wieku szkolnym. Czytelnik, rozwiązując zagadki związane ze znanymi budowlami świata, jak Angkor Wat, Hagia Sophia czy Koloseum, odnajduje zadziwiające Zaginione Miasto. Ma do dyspozycji dziennik podróży, mapę, naklejki. Podróżuje w czasie i przestrzeni i przeżywa nie tylko niezwykłe przygody, ale również zdobywa wiedzę z zakresu historii, sztuki, kultury i geografii.

Czytelnik wędruje po świecie śladami swojego rówieśnika Marka, którego zainspirował Tomasz Wszędobylski, nauczyciel historii na emeryturze oraz miłośnik podróży, sztuki i kuchni. Nauczyciel wpadł na fantastyczny pomysł, by rozbudzić pasję naukową u swojego dawnego ucznia Marka. Zaprosił go do poszukiwań Zaginionego Miasta. Marek wyruszył w podróż po świecie zgodnie
z zaszyfrowanymi wskazówkami, które pomysłowy nauczyciel umieścił na kartkach pocztowych. W kolejnych etapach  swojej podróży zwiedzał zabytkowe budowle, a potem je rysował w historycznym kształcie jednocześnie od środka i od zewnątrz. Rozwiązywał zagadki, oparte
o liczby związane z budowlami, które zwiedzał. Czasem musiał coś policzyć, a czasem trochę poszperać w dodatkowych opisach i informacjach, by znaleźć rozwiązanie.

A oto jedna z zagadek:
CZEŚĆ, KANGURZE!
PRZEZ RYK FAL DOCHODZI DO MNIE WŁOSKA ARIA, ALE JESTEM DALEKO OD EUROPY. TEN NIEZWYKŁY BUDYNEK TO COŚ WIĘCEJ NIŻ OPERA. CO JESZCZE POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ NA TEJ KARTCE? OCZYWIŚCIE – ZAGADKA!
TYSIĄCE RUR I RUREK, JAK W KANALIZACJI. ILE ICH POTRZEBA DO PEŁNEJ TONACJI?
Tomasz  

Marek nie tylko podróżował, ale również pisał pamiętnik pełen opisów zwiedzanych miejsc, faktów historycznych i geograficznych, ciekawostek, wrażeń oraz rysunków i zdjęć. Na koniec poszukiwań czytelnikowi, tak jak Markowi, zostają  dwie liczby. Rozwiązanie oznacza znalezienie Zaginionego Miasta.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.