Nowości wydawnictwa Mag

Nowości wydawnictwa Mag
Dzienny patrol – rosyjski megahit wydawniczy
Informacja prasowa wydawnictwa Mag 21/2008
 
 
 
Największy bestseller rosyjskiego rynku wydawniczego, którego ekranizacja stała się światowym megahitem.
Siergiej Łukjanienko zaczął pisać fantastykę podczas pierwszego roku studiów i po dyplomie mógł się już pochwalić dorobkiem w postaci paru książek i kilku nagród. „W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że pisanie książek interesuje mnie bardziej niż bycie psychologiem” – mówi Siergiej Łukjanienko, obecnie najlepiej sprzedający się współczesny pisarz rosyjski i jedyny, który odniósł sukces na Zachodzie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych
 
Dzienny patrol ukażuje się w wydawnictwie Mag 25 lipca. www.mag.com.pl 
 
„Moskwa to nowoczesne i kosmopolityczne miejsce. Ostatnio bardzo się zmieniła i powoli staje się podobna do miasta zachodniego. Może to dobrze, może źle, ale ją kocham, ponieważ jest dynamiczna, szybka. Moskwa nigdy nie śpi. Lubię duże miasta”  – mówi Łukjanienko. I oczywiście, Moskwa jest głównym bohaterem Nocnego i Dziennego Patrolu, Patrolu Zmroku i Ostatniego Patrolu, zapierającej dech w piersi serii, która wprowadziła Łukjanienkę na arenę międzynarodową. W dużym stopniu złożył się na to film, który odniósł ogromny sukces w USA i Wlk. Brytanii.
 
Dzienny patrol to sensacyjna powieść fantastyczna rozgrywająca się we współczesnej Moskwie. Na odwieczną walkę Dobra i Zła, Ciemności i Światła, patrzymy tym razem oczami pracowników Dziennego Patrolu. W czasie trudnej, wyczerpującej akcji wiedźma Alicja traci moc. Szef Dziennego Patrolu, były kochanek Alicji, wysyła ją na rekonwalescencję do kurortu, gdzie ma odzyskać utracone siły. W kurorcie wypoczywa przystojny chłopak Igor. Alicja zaczyna się nim interesować i wkrótce wakacyjna przygoda przeradza się w miłość. Dramat, jaki rozegra się tego lata, to zaledwie jeden z elementów skomplikowanej układanki, pierwszy etap wielkiej rozgrywki o bardzo wysoką stawkę.
ISBN:                     978-83-7480-100-3
Tłumaczenie:         Ewa Skórska
Okładka miękka
l.stron:                    360
format:                   125×195
cena:                      29,99
Dystrybucja:          FK Jacek Olesiejuk Sp. Z o.o.
 
 
 
Świadomość to przegrana sprawa
Informacja prasowa wydawnictwa Mag 20/2008
 
 
Znakomita… gęsta od filozofii, nowych pomysłów, i ostrego jak brzytwa pisarskiego stylu Wattsa. Tyleż magnetyczna, co przerażająca, wielostronnie argumentuje, że świadomość to przegrana sprawa, w którą wierzymy z przyzwyczajenia.
Ślepowidzenie nominowane było do nagród Hugo, Campbella, Sunburst, Locusa i Aurory.
Ślepowidzenie ukazuje się 25 lipca nakładem wydawnictwa Mag w  serii ambitniejszej literatury Uczta Wyobraźni.
 
Peter Watts bierze główne mity opowieści o Pierwszym Kontakcie i roznosi je na strzępy. Powstaje wstrząsająca i hipnotyzująca powieść, popis talentu pełen prowokujących i niepokojących pomysłów. Ślepowidzenie to znakomity przykład na to, czego potrafi dokonać fantastyka naukowa i tylko ona. Fenomenalne studium nad świadomością, teoriami biologicznymi, empatią, uczuciami… ambitne w swoim rozmachu i wykonane z pełnym powodzeniem i brawurą.
 
Wielu krytyków twierdzi, że najlepsza fantastyka naukowa to ta mocno zakorzeniona w nauce, ale jednocześnie stanowiąca wyzwanie dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych jej dokonań. Jeśli tak, to w Ślepowidzeniu udaje się to nadzwyczajnie, chociaż zachwyt budzi także świetny styl Wattsa. Pojawiają się tam ważne kwestie… etyka, moralność, inteligencja i samoświadomość… puenta książki jest jednocześnie odkrywcza i satysfakcjonująca. Przedstawione w powieści naukowe hipotezy i fakty stymulują czytelnika o wiele bardziej niż u wielu autorów obwołanych ostatnio „Nową falą SF”. To książka pisarza, który nie obawia się użyć prawdziwej nauki jako fundamentu dla swego niezwykłego podejścia do ogranego w fantastyce motywu.
Ślepowidzenie ukazuje się w serii Uczta wyobraźni, ambitnej literaturze z pogranicza gatunków. Dotychczas w serii ukazały się: Wieki światła, Welin, Atrament, Dom Burz, Akwaforta.
 
Seria:         Uczta Wyobraźni
ISBN:         978-83-7480-097-6
Tłumaczenie;         Wojciech Próchniewicz
Okładka:    Irek Konior
Okładka twarda
l. stron:       328
format:       135×205
cena det.:   35,00
 
 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.