Najnowsza powieść Stevena Saylora

Najnowsza powieść Stevena Saylora
Steven Saylor
Rzym
 
 
 
Steven Saylor znany jest polskiemu czytelnikowi z rewelacyjnego cyklu powieści Roma sub rosa, wydanego w osiemnastu językach z Gordianusem Poszukiwaczem w roli głównej.

Prawdziwym bohaterem tej epickiej sagi dwóch rodów, prowadzącej czytelnika przez tysiąc lat ich historii, jest Rzym – miasto i jego mieszkańcy.

Wplatając historię, legendę i najnowsze odkrycia archeologiczne w porywającą narrację powieści, Steven Saylor tchnął nowe życie w dramat pierwszego tysiąclecia Wiecznego Miasta – od założenia przez meandry zadziwiającej drogi do roli stolicy najpotężniejszego imperium, jakie kiedykolwiek istniało na ziemi. Rzym przypomina tragedię bohatera i zdrajcy Koriolana, moment zdobycia miasta przez Galów, najazd Hannibala, zacięte zmagania polityczne między patrycjuszami i plebejuszami, a wreszcie agonię i śmierć republiki z chwilą triumfu – i wkrótce potem zabójstwa –Juliusza Cezara. Świadkami, uczestnikami, a czasem głównymi aktorami dramatu są potomkowie dwóch z najlepszych rodów Rzymu: Potycjuszów i Pinariuszów. Rolę łącznika między pokoleniami pełni tajemniczy talizman, równie stary jak samo miasto.

Rzym
, historyczna panorama, ludzki dramat i porywająca opowieść, jest jego największym literackim osiągnięciem.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.