Langenscheidt – TERAZ polski dla najmłodszych

Langenscheidt – TERAZ polski dla najmłodszych
Langenscheidt – TERAZ polski dla najmłodszych!

Program TERAZ polski w Langenscheidt Polska to nie tylko słowniki i poradniki dla dorosłych. Na rynek wchodzi właśnie oferta przeznaczona dla najmłodszych – uczniów klas I–III szkoły podstawowej. W księgarniach jest już pierwsza pozycja z tej serii. Żółta żaba żarła żur – ćwiczenia ortograficzne to doskonały prezent na Dzień Dziecka!

 

Ortografia – to słowo budzi u dzieci (a i u dorosłych) nie najlepsze skojarzenia. Przywodzi na myśl bezmyślne kucie nudnych regułek, wyjątków i zasad, które wydają się tylko zaśmiecać głowę. Polska pisownia jest trudna i jedyny sposób na jej opanowanie to nieustanne ćwiczenie i powtarzanie. Dlatego tak ważny jest pierwszy kontakt ucznia z ortografią. Jeśli dziecko nie zrazi się na początku – nauczy się poprawnej pisowni szybko i bezboleśnie.

Aby pierwsze kontakty dziecka z ortografią były jak najprzyjemniejsze, Wydawnictwo Langenscheidt Polska przygotowało wyjątkową książkę. Żółta żaba żarła żur – ćwiczenia ortograficzne to publikacja, dzięki której uczniowie młodszych klas szkół podstawowych poznają najważniejsze reguły ortograficzne i nauczą się je stosować. Bohaterem książki i przewodnikiem po prezentowanych w niej zagadnieniach jest sympatyczna żółta żaba, która pomoże zapamiętać najważniejsze informacje.

Książka składa się z dwóch części. Część pierwsza zawiera zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, dostosowanym do wieku uczniów. W części drugiej zamieszczono wskazówki, w jaki sposób należy przygotowywać i przeprowadzać ćwiczenia ortograficzne w poszczególnych klasach, a także jak poprawiać popełniane przez dzieci błędy. Znajduje się tu także wykaz wyrazów, które powinni opanować uczniowie na kolejnych etapach nauki oraz przykładowe teksty dyktand. Materiał zawarty w książce jest zgodny z aktualną podstawą programową kształcenia ogólnego dla pierwszego etapu edukacji.

Żółta żaba żarła żur – ćwiczenia ortograficzne to książka, dzięki której najmłodsi uczniowie wdrożą się do bezbłędnego pisania łatwo i bez problemu. Wesołe ilustracje przyciągają uwagę dziecka, a starannie przygotowane zadania pozwalają na opanowanie poprawnej pisowni krok po kroku!
 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.