Mikołaj Łoziński napisał "Bajki dla Idy"

Mikołaj Łoziński napisał "Bajki dla Idy"
Mikołaj Łoziński
Bajki dla Idy
Ilustrowała Ewa Stiasny
data premiery: 15.05.2008

Mikołaj Łoziński, autor Reisefieber, napisał bajki dla dzieci!

Jak zwierzęta widzą świat ludzi? Co czuje żółw, gdy jego opiekunka i przyjaciółka pewnego dnia zapomina o nim pochylona nad nowym komputerem? Jak pies przeżywa rozwód ukochanych państwa? Jak postrzega świat bakteria codziennie badana wielkim okiem mikroskopu?

Nie ma nic bardziej oczywistego niż bajki o zwierzętach – lecz tylko pozornie. Ogromna wrażliwość Mikołaja Łozińskiego, młodego autora już obsypanego nagrodami, oraz jego otwartość na świat dziecięcej wyobraźni sprawiają, że Bajki dla Idy przekraczają tradycyjne sposoby narracji i stają się jednocześnie przygodami i przypowieściami. Są to jednak przede wszystkim opowieści o przyjaźni, miłości i szukaniu swojego miejsca w świecie. Przepięknie zilustrowane przez Ewę Stiasny, stają się portretami bajkowych światów istniejących gdzieś na granicy naszej codzienności.

Mikołaj Łoziński (ur. 1980) – polski pisarz i fotografik. Za swą debiutancką powieść Reisefieber został w 2007 roku uhonorowany Nagrodą Kościelskich. Tytułowa Ida to jego ukochana bratanica.

Zapraszamy na spotkanie z autorem na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie: 17 maja, sobota, godz. 14.00, sektor D, stoisko 441. 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.