"Imiona kwiatów i dziewcząt" od jutra w sprzedaży

"Imiona kwiatów i dziewcząt" od jutra w sprzedaży
Już 6 maja trafią na rynek
„Imiona kwiatów i dziewcząt”
autorstwa Elizabeth Gilbert

 

 
Jej poprzednia książka „Jedz, módl się, kochaj” stała się bestsellerem w naszym kraju – w tej chwili DW Rebis sprzedał prawie 60 tys. egzemplarzy.

Bohaterami zbioru opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt są zapadające w pamięć postaci: dziewczyna, która prowokuje kowboja, by uciekł z nią w Góry Skaliste; umierająca staruszka, która z zadowoleniem wspomina swoje rozwiązłe życie; twarda kobieta, która nie boi się życia w amerykańskiej głuszy, i inni – ludzie z krwi i kości, silni, szukający miłości i bez strachu oddający się pasji. I choć zdarza im się dokonywać złych wyborów, postępować głupio i działać na oślep, to jednak walczą o swoje związki z innymi i mają w sobie wiele odwagi.

Te barwne, napisane z dużym humorem, ale i powagą opowiadania nagrodzono Pushcart Prize i nominowano do PEN/Hemongway Award.

Elizabeth Gilbert zanim zajęła się piserstwem na dobre, pracowała jako dziennikarka „GQ“, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award. Napisała też powieści Stern Men, którą REBIS wyda jesienią tego roku. 
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.