Wydawnictwo Raabe w 2007 roku

Wydawnictwo Raabe w 2007 roku
Wydawnictwo Dr Josef Raabe powstało w lipcu 1948 roku. W 1979 r. zostało przyłączone do wydawnictwa Ernst Klett AG, które w połowie lat osiemdziesiątych rozpoczęło proces tworzenia nowoczesnej grupy wydawniczej o międzynarodowym zasięgu. Dziś grupa Ernst Klett to międzynarodowy koncern działający w 13 krajach Europy, zatrudniający ponad 2000 pracowników.

Działalność wydawnictwa Dr Josef Raabe w Polsce rozpoczęła się w 1997 r. Pierwsze publikacje skierowane były do nauczycieli w przedszkolach. Dzisiaj działamy na wielu rynkach, dostarczając fachowych informacji coraz to nowym grupom zawodowym, m.in. nauczycielom, dyrektorom i personelowi administracyjnemu szkół i przedszkoli, lekarzom, farmaceutom i menedżerom ochrony zdrowia, przedsiębiorcom, samorządowcom, księżom. Oprócz Polski i Niemiec, prowadzimy działalność również w Bułgarii, w Czechach, we Francji, w Rumunii, na Słowacji, we Włoszech i na Węgrzech. Ta lista jest systematycznie uzupełniana o kolejne państwa.

 
 
 
W 2007 roku Wydawnictwo Dr Josef Raabe osiągnęło przychód ze sprzedaży książek wynoszący 18,80 mln zł., co daje 8,5% wzrost w stosunku do roku 2006.
 
 
 
W roku ubiegłym Oficyna wydała 10 nowości
Kategorie: Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.