Ruszyła polska wersja Google Maps

Ruszyła polska wersja Google Maps
Mapy Google, które są od środy dostępne w polskiej wersji, mają przede wszystkim zachęcić małe i średnie firmy, aby zareklamowały się w sieci. Dzięki nim niekomercyjni użytkownicy otrzymują dodatkowe narzędzia jak API Map Google oraz mogą projektować własne mapy. Waliszewski podkreślił, że mapy dostępne są również na telefon komórkowy.
 

Cyfrowa mapa oprócz wyznaczania kierunku podróży, odległości i czasu, jaki potrzebujemy, aby dostać się z jednego do drugiego miejsca, pokazuje, jaka oferta, nie tylko komercyjna, dostępna jest w szukanym przez nas miejscu. Aktualną lokalizację, czyli punkt, gdzie w danej chwili znajdujemy się, obrazuje tzw. pinezka. Na mapie dostajemy też informacje o transporcie publicznym, stale aktualizowany bezpośrednio przez zainteresowane instytucje.

Technologia Google daje możliwość umieszczania map na własnych stronach internetowych. API Map Google pozwala zintegrować Mapę z dowolną stroną, dzięki czemu użytkownik otrzymuje takie narzędzia jak dodatkowe znaczniki, dymki informacyjne, czy dodatkowe warstwy mapy.

Kategorie: nowe technologie

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.