Niezwykła historia polskiej prywatyzacji

Niezwykła historia polskiej prywatyzacji
Niezwykła historia polskiej prywatyzacji – tom 1. Z deszczu pod rynnę. Meandry polskiej prywatyzacji Jacka Tittenbruna

18 marca nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo ukaże się pierwsza część niezwykłej historii polskiej prywatyzacji autorstwa Jacka Tittenbruna pt. Z deszczu pod rynnę. Meandry polskiej prywatyzacji.
4 tomy i 73 rozdziały obejmujące okres od realnego socjalizmu aż do przemian po 1989 roku.
Publikacja jest owocem kilkunastoletniej pracy autora.

Dzięki publikacji Jacka Tittenbruna czytelnik poznaje wszystkie większe i mniejsze, bardziej i mniej znane, a nawet te zupełnie nieznane afery i skandale, w jakie obfitowały przemiany własnościowe w naszym kraju. Specyfika i walor socjologicznego i humanistycznego spojrzenia autora polega na tym, iż na tę powikłaną często historię patrzymy przez pryzmat ludzi – jednostek i grup biorących w niej udział. Takiego spojrzenia na prywatyzację dotychczas w polskiej literaturze nie było. Ale książkę wyróżnia nie tylko to; mimo kompetencji naukowych autora, mnogości przytaczanych faktów nie przytłacza ona czytelnika. Dzięki jego lekkiemu pióru nie jest to bowiem typowa akademicka księga przeznaczona i zrozumiała dla wąskiego czy wręcz elitarnego kręgu osób. Przeciwnie, styl autora w równej mierze co opisywane zdarzenia wciąga czytelnika w lekturę, nie pozwalając mu się od niej oderwać, tak jakby czytał jakiś dobry kryminał. Bo czyż historia rodzimej prywatyzacji nie była kryminałem – sugeruje autor.
 
Jacek Tittenbrun (ur. 1952), socjolog, profesor zwyczajny UAM w Poznaniu, jest autorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym 11 samodzielnych książek. Jego książka Upadek socjalizmu realnego w Polsce zajęła pierwsza pozycje na liście bestsellerów wydawniczych „Nowej Europy”. Jest również laureatem wielu nagród międzynarodowych oraz stypendystą NATO, Fundacji Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego i London School of Economics.
Tom 2, 3 i 4 w przygotowaniu
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.