Znakomity debiut Justina Evansa

Znakomity debiut Justina Evansa
Justin Evans
Strach przed nocą
Tłum. Krzysztof Mazurek
data premiery: 27.03.2008

 

Za bramą świadomości rozciąga się ocean lęku…

George Davies ma trzydzieści lat. Jego spokojne życie powoli staje się piekłem. Narodziny upragnionego dziecka okazują się początkiem dramatu. Przerażony własną niemocą ojciec nie potrafi dotknąć syna ani wziąć go na ręce. To, co było najpierw dziwnym zachowaniem, z biegiem miesięcy zmienia George’a w dziwaka, obce i niezrozumiałe monstrum, od którego oddalają się żona i znajomi. Jedynym wyjściem jest psychoterapia, bolesny proces, w którym będzie musiał odsłonić mroczne, zapomniane karty własnej przeszłości…

George Davies ma jedenaście lat. Jego ojciec, uduchowiony mistyk i teolog, po powrocie z wyprawy do Hondurasu umiera z niewyjaśnionych przyczyn. Wkrótce potem chłopiec zaczyna spotykać niewidzialnego dla innych Przyjaciela, który wyjawia mu sekrety świata dorosłych. Czy jest wytworem chorego z rozpaczy umysłu George’a, czy realnym bytem przybyłym z krainy zła? Nieszczęśliwy, zagubiony chłopiec, stojący przed wizją szpitala psychiatrycznego, usiłuje zrozumieć dręczący go koszmar. Gdy nad jego głową psychiatrzy spierają się z duchownymi, wydarzenia przybierają coraz bardziej złowieszczy obrót.

Znakomity debiut Evansa w klimacie Egzorcysty i Szóstego zmysłu to głęboko poruszający thriller psychologiczny z gęstą, niepokojącą atmosferą, w którym w racjonalny świat amerykańskich przedmieść wkracza przerażająca logika świata demonów. To historia o strachu, walce, odkupieniu… i złu, które czyha tuż za progiem.

Książka do nabycia w dobrych księgarniach oraz na www.znak.com.pl.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.