Oficyna Wydawnicza Impuls – podsumowanie roku 2007

Oficyna Wydawnicza Impuls – podsumowanie roku 2007
Oficyna Wydawnicza „Impuls” została założona w 1990 roku w Krakowie. Od początku swego istnienia miała edukacyjny i naukowy profil wydawniczy. Pierwsza książka „Edukacja w wolności” otworzyła edycję serii książek „Inspiracje edukacji”, wspierającą ruch przemian oświatowych w szkolnictwie prywatnym i państwowym na poziomie „klas i programów autorskich”.
 
W kolejnych latach do książek naukowych i popularnonaukowych doszły podręczniki i ćwiczenia pomocnicze na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. W późniejszym okresie oferta książek edukacyjnych została poszerzona o wydawnictwa logopedyczne, serię ćwiczeń pomocniczych dla szkół muzycznych, wydawnictwa z psychologii, socjologii, filozofii, religii, pedagogikę specjalną, wydawnictwa medyczne, techniczne, popularyzujące edukację zdrowotną. Wśród oferty wydawniczej znajdziemy także literaturę dziecięcą.
 
Wydawnictwo współpracuje z wszystkimi najważniejszymi ośrodkami naukowymi w całej Polsce.Co roku ukazuje się około 200 tytułów, z czego około 60% stanowią nowości wydawnicze.
Wydawnictwo posiada własny dział marketingu i sprzedaży. Współpracuje z hurtowniami i księgarniami naukowymi z całego kraju. Każda nowość w ciągu kilku dni trafia do sieci dystrybucji hurtowej a także jest dostępna w systemie sprzedaży wysyłkowej. Oficyna posiada swoją księgarnię internetową www.impulsoficyna.com.pl, która generuje około 55% rocznej sprzedaży. Oferta Impulsu znajduje się także w innych polskich księgarniach internetowych. Największym atutem jest doskonała jakość publikacji, profesjonalna obsługa klienta oraz błyskawiczna dostawa zamawianego towaru.
Właścicielem wydawnictwa i zarazem jego dyrektorem od początku jest Wojciech Śliwerski.

 
 
 

W 2007 roku Oficyna Wydawnicza Impuls osiągnęła przychód ze sprzedaży książek wynoszący 2,28 mln zł, co daje 14,0% wzrost w stosunku do 2006 roku. Sprzedaż internetowa stanowi 55% całkowitych obrotów.
 
  
 
W roku ubiegłym Oficyna wydała 199 tytułów, w tym 104 nowości. Łącznie sprzedano 135 065 egz. książek.
 
Najbliższe plany Oficyny obejmują:
wydanie w 2008 roku 220 tytułów, w tym 115 nowości
– zmiana siedziby firmy – na ul. Fatmiska 53 b  Kraków
– wzrost ilości wydanych i sprzedanych książek
– wzrost nowych klientów zarówno instytucjonalnych jak i indywidualny
– rozszerzenie ilości źródeł reklamy wydawnictwa
 
 
Kategorie: Edukacja

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.