Komunikat z posiedzenia Rady PIK z dnia 20 listopada 2007 r.

Komunikat z posiedzenia Rady PIK z dnia 20 listopada 2007 r.
Na posiedzeniu Rady PIK najważniejszym tematem był budżet na przyszły rok. Aldona Zawadzka przedstawiła założenia oraz omówiła poszczególne pozycje budżetu. Bliskie wszystkim zgromadzonym sprawy finansowe wywołały długą i ciekawą dyskusję. Projekt budżetu zostanie przedstawiony do zatwierdzenia na następnej Radzie 12 grudnia.

Omówiono plany na przyszły rok. Przede wszystkim dyskutowano o skutkach ewentualnego wprowadzenia 7% stawki podatku VATu na książki (decyzja ma być podjęta 4 grudnia 2007 r.) oraz o akcjach promujących czytelnictwo. Planowany jest wyjazd szkoleniowy na Ukrainę (prawdopodobnie we wrześniu) i tak jak w tym roku będzie połączony z Targami Książki we Lwowie. Tegoroczne Forum Wydawców Polsko-Ukraińskich cieszyło się ogromnym powodzeniem. Na krakowskich Targach Książki planowana jest konferencja naukowa z udziałem Ukraińskiej Akademii Druku. Została poruszona także sprawa zorganizowania profesjonalnych szkoleń branżowych, a konkretna propozycja pierwszego szkolenia zostanie przedstawiona członkom PIK do końca roku.

Niedawne powołanie sekcji wydawców książek audio spowodowało duże zainteresowanie członkowstwem w Izbie. Wydawnictwa chcąc aktywnie uczestniczyć w sekcji widzą wiele korzyści przystępując do Izby. W trakcie posiedzenia przyjęto 6 nowych wydawnictw, a mianowicie: Audioclub.pl Sp. z o.o., Audio Liber Ewa Skurska, Firma Producencka Gorycki & Sznyterman, NetPress Digital Sp. z o.o., Aleksandria, Promatek P.W.

 

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.