Światowy dzień rzucania palenia

Światowy dzień rzucania palenia
Co roku 15 listopada obchodzony jest światowy dzień rzucania palenia
Już od 11 lat w miastach na terenie całego kraju odbywa się  akcja „Rzuć palenie razem z nami”. W tym roku w akcję postanowił się  włączyć również Dom Wydawniczy REBIS, wydawca książki pt. 52 wspaniałe pomysły. Rzucić palenie. 

„Książka za papierosy” to nazwa akcji jaką w tym dniu organizuje DW REBIS we współpracy z wyselekcjonowanymi księgarniami w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Osoby, które odwiedzą księgarnie Jedynka, Powszechną lub Arsenał w Poznaniu oraz Hetmańską w Krakowie i Pelikan w Warszawie i oddadzą paczkę papierosów, otrzymają w prezencie książkę. Oczywiście zebrane w ten sposób papierosy zostaną publicznie zniszczone po zakończeniu imprezy.

Światowy dzień rzucania palenia to dobry moment, by zadbać o swoje zdrowie i wyrwać się ze szponów uciążliwego nałogu. Jak pisze na okładce naszej książki prof. Witold Zatoński, kierownik Zakładu Epidemiologii w warszawskim Centrum Onkologii i inicjator akcji „Rzuć palenie razem z nami”, rzucanie palenia jest najważniejszym wyzwaniem każdego palacza. Dodaje lat do życia i życia do lat. Prof. Zatoński wspiera palaczy w walce o zdrowsze życie i tłumaczy, że najtrudniej jest zacząć – „zrozumieć, że palenie jest biologicznym nonsensem…”

Wszystkim, którzy w walce z nałogiem ciągle jeszcze nie odnieśli zwycięstwa, proponujemy wsparcie w postaci wydanej przez DW REBIS książki, która nauczy Was,  jak stworzyć własny, niepowtarzalny zestaw technik rzucania palenia,  w jaki sposób zredukować napięcie związane z odstawieniem papierosów i wskaże   co zrobić, żeby nie wrócić do nałogu. 

Lista księgarń biorących udział w akcji:

–          Księgarnia Jedynka, przy al. Marcinkowskiego, Poznań
–          Księgarnia Powszechna, Stary Rynek, Poznań
–          Księgarnia Arsenał, Dąbrowskiego, Poznań
–          Księgarnia  Pelikan, ul. Złota, Warszawa
–          Księgarnia Hetmańska, Stary rynek, Kraków

 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.