"W pogoni za wielką rybką" już w księgarniach

"W pogoni za wielką rybką" już w księgarniach
W pogoni za wielką rybą
David Lynch

 
Trzykrotnie nominowany do Oskara reżyser David Lynch należy do czołowych filmowców naszych czasów. Popularne i cenione przez krytykę filmowe projekty Lyncha, wśród których znajdują się Głowa do wycierania, Człowiek słoń, Dzikość serca, Miasteczko Twin Peaks, Blue Velvet, Mulholland Drive oraz INLAND EMPIRE, od początku lat siedemdziesiątych uznaje się na całym świecie za obrazy burzące mur pomiędzy kinem popularnym a kinem artystycznym.

Na stronie www.DavidLynchFoundation.org  można znaleźć informacje na temat jego fundacji o nazwie David Lynch Foundation for Consciousness-Based Education and World Peace. Honoraria autorskie ze sprzedaży tej książki zostaną przekazane fundacji na sfinansowanie szkolnych programów medytacji transcendentalnej.

 

W książce W pogoni za wielką rybą David Lynch, reżyser o międzynarodowej sławie, uchyla rąbka tajemnicy na temat swego artystycznego modus operandi, osobistego stylu pracy i ogromnych twórczych korzyści, jakie przynosi mu praktykowanie medytacji.

Lynch opisuje doświadczenie „zanurzania się w sobie” i „wyławiania” pomysłów, a następnie wykorzystywania ich w telewizji i kinie, a także w innych mediach, w których działa, takich jak malarstwo, muzyka i projektowanie. Lynch po raz pierwszy pisze o swej z górą trzydziestoletniej praktyce medytacji transcendentalnej i o tym, jaki wpływ miała ona na proces tworzenia w jego karierze.

W krótkich rozdziałach Lynch wyjaśnia, jak rozwija swoje pomysły – skąd pochodzą, jak je znajduje i które z nich najbardziej do niego przemawiają. Opisuje, w jaki sposób przekuwa myśli w działanie i jak wygląda jego współpraca z ekipą. Zajmuje go także pojęcie wewnętrznego ja, otaczający go świat – oraz to, jak proces „zanurzania się w sobie”, który tak bardzo zaważył na jego twórczości, może przynieść bezpośrednie korzyści innym.

Dla licznych fanów, którzy pragną lepiej zrozumieć wewnętrzny świat Lyncha, książka ta będzie prawdziwą rewelacją. Zaintryguje również tych, którzy chcą wiedzieć, jak rozwijać swoją kreatywność.

 

Kategorie: Sztuka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.