"Historia wierzeń i idei religijnych" – nowość IW PAX

"Historia wierzeń i idei religijnych" – nowość IW PAX
Instytut Wydawniczy PAX
prezentuje 
„Historia wierzeń i idei religijnych” 
TOM I OD EPOKI KAMIEMNNEJ DO MISTERIÓW  ELUZYŃSKIC
 
 
 
Trzytomowa Historia wierzeń i idei religijnych to jedno z najwybitniejszych i najchętniej czytanych dzieł z zakresu historii religii i religioznawstwa. Jego autor, rumuńskiego pochodzenia badacz, pisarz, eseista i wykładowca akademicki, Mircea Eliade (1907-1986), należy do grona najwybitniejszych umysłów ubiegłego stulecia w dziedzinie humanistyki. Książka ta jest próbą opisu, analizy i typologii religijnych obrazów świata oraz związanych z nimi wierzeń, sposobów wartościowania i zachowania człowieka w różnych kulturach. Jest w istocie fenomenologicznym poszukiwaniem śladów manifestacji sacrum w niewyczerpanym bogactwie form ekspresji religijnej na przestrzeni dziejów – od paleolitu po epokę nowożytną.
 
Książka zawiera obszerne materiały dodatkowe: bibliografię i literaturę uzupełniającą oraz cztery indeksy: 1) autorów współczesnych i postaci historycznych; 2) bogów, postaci biblijnych, mitologicznych i bohaterów utworów literackich; 3) nazw geograficznych i etnograficznych; 4) rzeczowy.
 
Kolejne dwa tomy: Od Gautamany Buddy do początków chrześcijaństwa oraz Od Mahometa do wieku reform, ukażą się w przyszłym roku.
 
 

 

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.