Spotkanie z Zofią Zakrzewską-Klosa

Spotkanie z Zofią Zakrzewską-Klosa
  
Zofia Zakrzewska-Klosa – autorka książki „Spadające gwiazdy małej Helenki” – która zadebiutuje na Targach Książki w Krakowie – pięknie, prosto i szczerze potrafi mówić o miłości, przyjaźni, szlachetności i innych wartościach, które, niestety, odchodzą w zapomnienie. A to niełatwe w świecie, w którym królują brutalność, przemoc, bezwzględność i brak szacunku dla innych! Autorka tak pisze o sobie:
„Miałam szczęście urodzić się w rodzinie, gdzie wiedza, honor, miłość stały na pierwszym miejscu. Dziadek, wybitny profesor historii polskiego średniowiecza [Stanisław Zakrzewski 1873-1936, profesor Uniwersytetu Lwowskiego, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego, Towarzystwa Naukowego we Lwowie i Polskiej Akademii Umiejętności], słynął ze znakomitego pióra. Babka, jedna z pierwszych studentek, studiowała biologię i muzykę. To oni przekazali mi w genach swoje zainteresowania sztuką, muzyką, literaturą i przyrodą.” To nie koniec rodzinnych konotacji. Matką chrzestną Zofii była Helena Zakrzewska, autorka bardzo popularnych i wielokrotnie wznawianych przed wojna powieści dla młodzieży, które ze względu na propagowane wartości zostały zakazane przez komunistyczną cenzurę. Obecnie wznowione i ponownie docenione!
Autorka nie jest tuzinkowa! Jest wyrazista, oryginalna, z wielkim talentem i jeszcze większym sercem! Nie wpasowuje się w żadne przyjęte ramy i ograniczenia ani jako artystka, ani jako człowiek, roztacza natomiast wokół siebie aurę baśniowości…

Na spotkanie z Zofią Zakrzewską-Klosa
zapraszamy w piątek i sobotę, w południe, do stoiska COTKOTU ® (nr D3)
podczas Targów Książki w Krakowie 25-28 października 2007 r.

 

Kategorie: Inne, Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.