Wrześniowa oferta specjalna w Wydawnictwie UJ – „Imperium Osmańskie”

Wrześniowa oferta specjalna w Wydawnictwie UJ – „Imperium Osmańskie”
Wrześniowa oferta specjalna w Wydawnictwie UJ – „Imperium Osmańskie”

 

 
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z jesiennej oferty specjalnej – w księgarni wysyłkowej Wydawnictwa (www.wuj.pl) książki z serii Historiai tańsze aż o 20%!

Publikowane w ramach serii HISTORIAI tytuły ukazują, tak jak dzieło Herodota, które dało jej nazwę, dzieje świata w perspektywie spotkań między cywilizacjami i kulturami. Wskazują na ich współzależność i przenikanie, ale także na zasadnicze różnice, mogące stanowić zarzewie zaciekłych i krwawych konfliktów. Tak jak proza „ojca historii” charakteryzują się one przystępnością i dobrą formą literacką, w plastyczny sposób przedstawiając zjawiska, procesy, wydarzenia, postaci, które zaważyły na takim a nie innym kształcie współczesnego świata.

Szczególnie polecamy:

IMPERIUM OSMAŃSKIE
Epoka klasyczna 1300-1600
 

Klasyczny podręcznik autorstwa tureckiego uczonego Halila Inalcika, „ojca chrzestnego” światowej osmanistyki, ukazuje trzy wieki historii imperium tureckiego, okres jego największego wzrostu i rozkwitu pod względem politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym. Autor opisuje nie tylko dzieje polityczne państwa osmańskiego, ale także jego organizację: system administracyjny, ekonomiczny i prawny, gospodarkę, handel oraz życie intelektualne, kulturalne i religijne. Dodatkowym walorem tomu jest klarowny, przystępny język, a także liczne wykresy i tabele.

Więcej na stronie www.wuj.pl

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.