"Niezapomniane wyspy…" już w księgarniach

"Niezapomniane wyspy…" już w księgarniach
Na rynek trafia właśnie kolejny tom bestsellerowej serii BBC –
tym razem „Niezapomniane wyspy…”
 
logo   NIEZAPOMNIANE WYSPY, NA KTÓRE WARTO UCIEC CHOĆ RAZ
Steve Davey, Marc Schlossman

 

Wyspy często bywają jedynymi w swoim rodzaju, niepowtarzalnymi zjawiskami – już samo odcięcie od reszty świata pozwala im na wytworzenie odmienności kulturowej, społecznej, ekologicznej i geologicznej.

Niezapomniane wyspy, na które warto uciec choć raz
zabiorą Cię w podróż na kilkadziesiąt najbardziej malowniczych skrawków lądu na morzach naszej planety. Niektóre są prawdziwie samotne, zagubione w bezmiarze oceanu; nazwy kilku nic Ci zapewne nie mówią; inne może znasz, ale tu ujrzysz je w innym świetle, zaskakujące i intrygujące.

Od tętniącej życiem wyspy Hongkong do prastarej skalnej Kubu pośrodku wyschniętego słonego jeziora w Botswanie; od cichych zakątków szkierów Sztokholmu do zgiełku religijnego święta na Sagar omywanej wodami Gangesu; od arktycznych pustkowi Svalbardu do pustynnych brzegów jemeńskiej Sokotry ­– znajdziesz tu świat, którego istnienia nawet nie podejrzewasz, ale teraz z pewnością zechcesz poznać bliżej.

Oprowadzi Cię po nim ten sam zespół, który stworzył Niezapomniane miejsca, które powinieneś zobaczyć choć raz w życiu (Rebis, 2004 r.).­ Steve Davey (autor i fotograf) oraz Marc Schlossman (fotograf) odwiedzili wszystkie te wyspy w ciągu zaledwie jedenastu miesięcy, a efektem ich podróży jest bogato ilustrowana i sugestywnie napisana książka, pouczająca i inspirująca zarówno dla starych turystycznych wygów, jak i tych, którzy wolą swoje podróże przeżywać w domowym fotelu.

Polecamy też Niezapomniane chwile, które warto przeżyć choć raz oraz Niezapomniane podróże, które powinieneś odbyć choć raz w życiu.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.