Praktyczna książka dla terapeutów "Poradnictwo krótkoterminowe. Narracje i rozwiązania"

Praktyczna książka dla terapeutów "Poradnictwo krótkoterminowe. Narracje i rozwiązania"
Praktyczna książka dla terapeutów „Poradnictwo krótkoterminowe. Narracje i rozwiązania”

 

 
 
Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo ukazało się „Poradnictwo krótkoterminowe. Narracje i rozwiązania” autorstwa Judith Milner i Patricka O’Byrne. Jest to niezbędna pozycja dla wszystkich terapeutów zajmujących się poradnictwem, psychoterapią i innymi dziedzinami związanymi ze zdrowiem, zainteresowanych metodami terapii krótkoterminowej i kreatywnie pracujących z klientami.

„Poradnictwo krótkoterminowe. Narracje i rozwiązania”  to innowacyjna i bardzo praktyczna książka, która stanowi wprowadzenie do podejścia narracyjnego i ukierunkowanego na rozwiązania w poradnictwie krótkoterminowym. Autorzy wskazują, jak możemy efektywnie poszukiwać rozwiązania za pomocą rozmów nastawionych na znalezienie wyjątków w naszym życiu, w których tkwi siła i zalążki rozwikłania naszych życiowych trudności. Poradnictwo krótkoterminowe to bardzo elastyczny i skuteczny sposób zachęcania ludzi do wykorzystywania ich własnego potencjału dla dokonywania pozytywnych zmian, radzenia sobie z czymś, co nie może być zmienione, i kreowania swojego życia a nawet tożsamości. Judith Milner i Patrick O’Byrne porównują i przeciwstawiają terapię ukierunkowaną na rozwiązania z innymi, bardziej tradycyjnymi metodami i podejściem ukierunkowanym na problem. Pokazują, w jaki sposób droga współpracy, wspólnego budowania i wzmacniania możliwości może pomóc w szybkim i bezbolesnym osiąganiu celów i uzyskaniu długotrwałych rezultatów. Opisują również filozofię działania, zasady praktyki i określone techniki terapii ukierunkowanej na rozwiązania oraz omawiają, co robić, jeśli nie pojawia się natychmiastowy postęp. Szczegółowe przykłady ilustrują, w jaki sposób to podejście może być stosowane w pracy terapeutycznej, w szerokim zakresie problemów związanych z życiem rodzinnym, szkołą i pracą, zdrowiem, własnym bezpieczeństwem oraz czasem wolnym.

Judith Milner jest niezależną terapeutką, pracującą z dorosłymi pragnącymi zmienić agresywne zachowanie oraz młodymi ludźmi, doświadczającymi w życiu przemocy. Prowadzi szkolenia z metod narracyjnych. Patrick O’Byrne to terapeuta, inspektor szkolny i mediator rodzinny – współpracuje z West Yorkshire Family Mediation Service.

Zapraszamy do sięgnięcia po inne pozycje z naszej szerokiej oferty poradników i podręczników z dziedziny psychologii www.zysk.com.pl

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.