Światowy Dzień Książki w Katowicach – podsumowanie imprezy

Światowy Dzień Książki w Katowicach – podsumowanie imprezy
„W imię książki”

Tegoroczny Światowy Dzień Książki obchodzono w Katowicach wyjątkowo uroczyście i atrakcyjnie. Chociaż dzień ten przypada w poniedziałek 23 kwietnia, imprezy odbywały się w sobotę 21 kwietnia w dwóch miejscach – w Centrum Handlowym Silesia City Center (ul. Chorzowska 107) i w Bibliotece Śląskiej (pl. Rady Europy 1).

Dzieci zostały zaproszone do Silesii, gdzie na placu Śląskim od godz. 12.00 do 15.00 odbywała się impreza „Pociąg do książek”. W jej ramach dzieci  mogły wziąć udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Wystawione zostało również przedstawienie „Przygody Koziołka Matołka”.

Wszyscy zapaleni czytelnicy książek, zarówno ci młodsi, jak i starsi, znaleźli się po południu w Sali Audytoryjnej Parnassos w Bibliotece Śląskiej. Tam czekały na nich konkursy, występy dzieci i młodzieży, a także spotkania ze znanymi ludźmi. Fragmenty książek czytali m.in.  aktorzy Teatru Starego w Krakowie Anna Dymna i Jerzy Trela, wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski, dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. Jan Malicki, Sonia Draga – prezes wydawnictwa Sonia Draga, pisarz Radek Knapp oraz senator Krystyna Bochenek.

O godz. 19.00 wystąpiła gwiazda muzyczna imprezy – Urszula Dudziak, wokalistka jazzowa. Imprezę w Bibliotece Śląskiej poprowadził reporter radia RMF FM Tomasz Olbratowski.

Organizatorami imprezy były: Wydawnictwo Sonia Draga, Silesia City Center i Biblioteka Śląska.
Patronami: Wojewoda Śląski i Polska Izba Książki.
Partnerami – m.in. Instytut Książki, Estrada  Śląska i Empik.
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.