Zaproszenie na promocję książki Barbary Szczepuły

Zaproszenie na promocję książki Barbary Szczepuły
Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Wydawnictwo Słowo/Obraz Terytoria i Traffic Club zapraszają na promocję książki Barbary Szczepuły „Dziadek w Wehrmachcie”.

 
26 kwietnia o godz. 18.00
Traffic Club
ul. Bracka 25
Gość specjalny: Donald Tusk
prowadzenie: Roman Kurkiewicz
 
Sprawa „Dziadka w Wehrmachcie” pojawiła się w roku 2005, w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej, i przemknęła jak kometa przez media. Kiedy utraciła już polityczną aktualność, Barbara Szczepuła postanowiła zbadać prawdziwą historię Józefa Tuska, dziadka Donalda, a przy okazji również innych Polaków wcielonych do armii niemieckiej podczas drugiej wojny światowej. Cykl opowieści o ich losach, publikowany na łamach „Dziennika Bałtyckiego”, wywołał znaczny oddźwięk wśród czytelników. Odezwali się dawni żołnierze Wehrmachtu, by po latach przerwać milczenie na temat swojej przeszłości. Pisały również ich dzieci i wnuki. Na podstawie tych relacji powstała niniejsza książka.

BARBARA SZCZEPUŁA – dziennikarka i reportażystka. Odkryła młodzieńcze wiersze oraz listy Zbigniewa Herberta, a ich historię opisała w reportażu Niedokończona miłość. Jest autorką książek Przystanek Politechnika (najlepsza książka roku 2004 według czytelników „Dziennika Bałtyckiego”) oraz Kod Heweliusza (2006).
 

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.