Zaproszenie na promocję książki Barbary Szczepuły

Zaproszenie na promocję książki Barbary Szczepuły
Wydawnictwo Słowo/Obraz Terytoria i Traffic Club zapraszają na promocję książki Barbary Szczepuły „Dziadek w Wehrmachcie”.

 
26 kwietnia o godz. 18.00
Traffic Club
ul. Bracka 25
Gość specjalny: Donald Tusk
prowadzenie: Roman Kurkiewicz
 
Sprawa „Dziadka w Wehrmachcie” pojawiła się w roku 2005, w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej, i przemknęła jak kometa przez media. Kiedy utraciła już polityczną aktualność, Barbara Szczepuła postanowiła zbadać prawdziwą historię Józefa Tuska, dziadka Donalda, a przy okazji również innych Polaków wcielonych do armii niemieckiej podczas drugiej wojny światowej. Cykl opowieści o ich losach, publikowany na łamach „Dziennika Bałtyckiego”, wywołał znaczny oddźwięk wśród czytelników. Odezwali się dawni żołnierze Wehrmachtu, by po latach przerwać milczenie na temat swojej przeszłości. Pisały również ich dzieci i wnuki. Na podstawie tych relacji powstała niniejsza książka.

BARBARA SZCZEPUŁA – dziennikarka i reportażystka. Odkryła młodzieńcze wiersze oraz listy Zbigniewa Herberta, a ich historię opisała w reportażu Niedokończona miłość. Jest autorką książek Przystanek Politechnika (najlepsza książka roku 2004 według czytelników „Dziennika Bałtyckiego”) oraz Kod Heweliusza (2006).
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.