Neil Gaiman w Polsce

Neil Gaiman w Polsce
Neil Gaiman w Polsce

 

 
 
Autor „Amerykańskich Bogów” oraz kultowej serii komiksowej pt. „Sandman” odwiedzi Warszawę i Kraków

W dniach 17-20 marca z wizytą w Polsce będzie gościł bestsellerowy pisarz brytyjski Neil Gaiman. Autor odwiedzi Warszawę i Kraków na zaproszenie wydawnictw MAG i Egmont Polska, British Council oraz III Festiwalu Literatury Popularnej POP LIT.

Podczas pobytu w kraju Gaiman weźmie udział w m.in. 7. Warszawskich Spotkaniach Komiksowych, a także będzie dwukrotnie podpisywał w salonach Empik swoje nowości na rynku polskim – „M jak Magia” oraz „Amerykańscy Bogowie” –specjalne wydanie w wersji autorskiej oraz komiksową wersję dwóch opowiadań pt. „Stwory Nocy”.
 
Plan wizyty Neila Gaimana
17 marca – sobota
17.15 – 19.00 – spotkanie z uczestnikami Warszawskich Spotkań Komiksowych, kino Ochota ul Grójecka 65 w Warszawie
18 marca – niedziela
15.00 – 18.00 – podpisywanie książek w salonie EMPIK Megastore na Rynku Głównym 5 w Krakowie
19.00 – 20.00 – spotkanie z fanami w Krakowskim centrum Kinowym ARS przy ul. św. Jana 6 w Krakowie
19 marca – poniedziałek
11.00 – 12.00 – konferencja prasowa w InfoCafe, British Council Al. Jerozolimskie 59 w Warszawie
17.00 – 19.00 – podpisywanie książek w salonie EMPIK Megastore przy ulicy Nowy Świat 15/17 w Warszawie

O Neilu Gaimanie  

 
 
                         
Neil Gaiman, bestsellerowy pisarz i scenarzysta komiksowy, od dawna należy do grona najwyżej cenionych autorów. Tworzy komiksy oraz książki dla czytelników w każdym wieku. Słownik Biografii Literackich wymienia go wśród pierwszej dziesiątki
najważniejszych żyjących pisarzy-postmodernistów, a wśród fanów komiksu zyskał miano postaci kultowej. Gaiman pisuje prozę, komiksy, wiersze, scenariusze filmowe, teksty dziennikarskie, teksty piosenek i dramaty.
 
Jego bestsellerowa powieść dla dorosłych, Amerykańscy bogowie (2001) zdobyła nagrody Hugo, Nebule, Brama Stokera, magazynu SFX i Locusa, została nominowana do wielu innych, w tym do World Fantasy Award i Minnesota Book Award, i trafiła na wiele list najlepszych książek roku. Neil Gaiman to również autor dziesięciu tomów Sandmana – jednej z najwybitniejszych serii komiksowych, jakie kiedykolwiek ukazały się na rynku. Dzięki Sandmanowi zasłużył sobie na trwałe miejsce w historii sztuki – jeden z wielbicieli nazwał go „Szekspirem komiksu”, motywując to porównanie tym, że Gaiman uczynił to samo z komiksem, co Szekspir z komedią – przekształcił ją ze sztuki jarmarcznej w gatunek artystyczny. Jeden z tomów Sandmana został nagrodzony World Fantasy Award. Wśród zebranych przez autora nagród komiksowych jest również ta najważniejsza – nagroda Eisnera.
 
Książki i komiksy Gaimana tłumaczono na dziesiątki języków. Jego teksty dziennikarskie ukazywały się w Wired, Time Out London, The London Sunday Times, Punchu, The Observer Colour Supplement. Gaiman recenzował też książki dla New York Times Book Review i Washington Post Bookworld.
 
Urodzony i wychowany w Anglii, Neil Gaiman obecnie mieszka w pobliżu Minneapolis w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Autor pisze blog na stronie www.neilgaiman.com .
 
Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.