DONG 2009 za „Wielką księgę siusiaków”

DONG 2009 za „Wielką księgę siusiaków”
Wydawnictwo Czarna Owca z nieskrywaną dumą i radością informuje, że zostało nagrodzone wyróżnieniem w konkursie Nagrody DONG 2009 za „Wielką księgę siusiaków” Dana Höjera i Gunilli Kvarnström! Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, znaleźć się w Waszym gronie to zaszczyt.

„Wielka księga siusiaków” powstała w oparciu o rozmowy autorów z młodymi ludźmi, jako odpowiedź na pustkę edukacyjną i nieprzygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć z wychowania seksualnego w Szwecji. Nad Wisłą sytuacja jest znacznie poważniejsza, w polskich podstawówkach i gimnazjach praktycznie nie ma zajęć z edukacji seksualnej. Nauczyciele omijają kłopotliwe dla nich zagadnienia, a uczniowie albo się nudzą, albo wyśmiewają zawstydzonych pedagogów. „Wielka księga siusiaków” odpowiada na najskrytsze pytania chłopców, wyjaśnia tajemnice fizjologii, obala mity i przesądy narosłe wokół siusiaków, oswaja młodych czytelników z ich dojrzewającym ciałem oraz oferuje język, którym mogą opowiadać o swoich doświadczeniach i emocjach.

„Wielka księga siusiaków” ukazała się w serii „Bez tabu”, która przybliża dzieciom (oraz ich opiekunom) tematy powszechnie uważane za wstydliwe i kontrowersyjne, o których nie potrafią, a często zwyczajnie wstydzą się mówić dorośli.
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.