Niezwykły album Wydawnictwa "Jedność"

Niezwykły album Wydawnictwa "Jedność"
Wydawnictwa „Jedność” prezentuje niezwykły album Miejsca święte chrześcijan. Najsłynniejsze sanktuaria i pielgrzymki świata. Jej autorzy, Gioia i Fernando Lanzi, od wielu lat zajmuje się problematyką liturgii, sztuki i architektury sakralnej, równocześnie prowadząc badania dotyczące religijności ludowej we Włoszech i Europie. Książka po raz pierwszy została zaprezentowana czytelnikom podczas tegorocznych X Targów Książki w Krakowie.
 
Dzieło opisuje 58 chrześcijańskich miejsc pielgrzymkowych – od Europy do Ameryki, od Afryki aż po Azję. Chodzi tu o najważniejsze centra, tak ze względu na ilość przybywających tam pątników, jak i z uwagi na doniosłe znaczenie, jakie odgrywają w kulturze różnych narodów. Sanktuaria opisane są w kluczu chronologicznym począwszy od tych najstarszych: ich dzieje doprowadzono do czasów współczesnych. Kartografia, która nadaje tej wyjątkowej książce cechy atlasu, pozwala na poznanie i prześledzenie tras i szlaków pielgrzymich oraz tego, co może spotkać wiernego w samym sanktuarium. Dzieło opatrzone jest bogatym materiałem ilustracyjnym, prezentującym zarówno same miejsca kultu, jak i znajdujące się tam dzieła sztuki oraz ciekawostki dotyczące lokalnej, ludowej pobożności i samego pielgrzymowania.

* Historyczny atlas 58 znanych światowych sanktuariów od Ziemi Świętej do Medjugorje
* Naukowe wprowadzenie
* Klarowny opis Loca Sancta: od wydarzenia inicjującego ich powstanie, przez historyczny rozwój i oddziaływanie, aż po formy pobożności
* Ponad 500 barwnych fotografii, 65 map, 20 planów i rysunków charakteryzujących dane miejsce kultu
* Wysmakowana oprawa edytorska

 

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.