Autor Eragona opowiada o zdradzie

Autor Eragona opowiada o zdradzie

Autor Eragona Paolini opowiada o zdradzie

23 sierpnia młody autor bestselleru „Eragon” świętował amerykańską premierę swojej najnowszej powieści „Najstarszy”. Ubrany w jeansy i kurtkę wygląda jak zwykły student podczas sesji podpisywania swojej ksiązki, ale jego fani zgotowali mu owację godną gwiazdy rocka.
 
Paolini, który ukończył już 21 lat, jest autorem dwóch bestsellerowych powieści fantasy – „Eragona” i „Najstarszego”. Jego kontrakt przewiduje napisanie trzeciego tomu trylogii nazwanej „Dziedzictwo”, natomiast obecnie na Węgrzech powstaje ekranizacja „Eragona”  z udziałem takich gwiazd jak John Malkovich i Jeremy Irons. Całkiem niezły wynik jak na nastolatka.
 
Mimo niektórych narzekań czytelników, którzy zarzucają autorowi przejęcie schematu „wyprawy bohatera” z „Władcy Pierścieni”, taka krytyka nie ma żadnego wpływu na sprzedaż ksiązki, która dosłownie znika z półek księgarni.
 
W pierwszym tygodniu sprzedaży sprzedano ponad 425,000 kopii “Najstarszego”, co stawia go na pierwszym miejscu wśród wszystkich tytułów młodzieżowych kiedykolwiek wydanych przez wydawnictwo Random House. W tej chwili w druku jest następne1.8 miliona egzemplarzy.
 
Od czasu premiery “Najstarszy” jest na samym szczycie listy bestsellerów młodziezowych New York Times, Nr 1 na liście The Wall Street Journal I USA Today
 
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu NBC, w którym Alexis Gluck rozmawia z Christopherem Paolinim o jego najnowszej bestsellerowej powieści „Najstarszy”

http://msnbc.msn.com/id/9060100/

 

 
Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.