Wydarzenia w wydawnictwie Wilga

Wydarzenia w wydawnictwie Wilga
Już w sobotę w księgarni Traffic będziecie mogli spotkać się z Żabką i jej przyjaciółmi – bohaterami książki „Żabka i obcy” – będziemy czytać książkę, opowiadać nasze własne historie, grać, rysować, skakać i.. wygrywać! (28 maja godz. 14.00, Traffic, ul. Bracka 23, Warszawa)
 
W niedzielę ulicę Nowy Świat od południa zapełnią postacie z bajek Pana Andersena, zabawy, występy i konkursy! Zapraszamy na imprezę „Cała Polska czyta dzieciom Andersena” i Wilgowe stoisko, gdzie dla bajek zarezerwowaliśmy najważniejsze miejsce! (29 maja godz. 12.00-16.00, ul Nowy Świat w Warszawie)
 
Dziennikarzy zainteresowanych literaturą dziecięcą zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą twórczości Maxa Velthuijsa, książek o Żabce i dziecięcej literaturze niderlandziej, która odbędzie się 31 maja 2005 r. o godz. 16.00 w gmachu Ambasady Holenderskiej w Warszawie, przy ulicy Kawalerii 10.
 
„Żabka i obcy” to pierwsza w Polsce książka Maxa Velthuijs, z serii zabawnie ilustrowanych opowiadań, które pokazują dzieciom na całym świecie jak radzić sobie z wątpliwościami, uprzedzeniami, lękami, czym jest wyrozumiałość i jak piękna jest radość.
Max Velthuijs za serię książek o Żabie i jej przyjaciołach został uhonorowany przez IBBY Nagrodą im. H. Ch. Andersena, nazywaną „Małym Noblem”, książka ma również rekomendację Fundacji ABCXXI, organizatora programu „Cała Polska czyta dzieciom”.
 
Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.