Literatura.net.pl – czyli e-books po polsku

Literatura.net.pl – czyli e-books po polsku

Ruszył serwis www.literatura.net.pl, pierwszy tego typu w polskim Internecie.

Zawiera on klasykę, lektury szkolne i polskich autorów współczesnych w formie elektronicznej, z możliwością załadowania na twardy dysk komputera. Obecnie jest ich 215 i ma być codziennie o minimum 5 tytułów więcej. Redaktor naczelny Artur Pawlak ogłasza we wstępniaku, że są największym w Europie wydawnictwem internetowym.

Dwadzieścia dostępnych tam w formacie PDF książek można ściągnąć i czytać za darmo, za resztę trzeba zapłacić. Opłaty są w formie abonamentu miesięcznego – od 20 do 40 PLN. Cena jednej elektronicznej książki oscyluje zatem wokół 13 gr. Taki jest właśnie cel portu wydawniczego – "w kraju, w którym książki są bardzo drogie, zaproponować książkę tanią, dostępną dla każdego Czytelnika".

Ponadto, w ramach Promocji Noworocznej, wszystkim użytkownikom, ktorzy do 15 stycznia 2001 zdecydują się zamówić abonament, oferowane jest 25% zniżki na wszystkie abonamenty.

Aby wstąpić w poczet Członków Klubu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, podając w nim swoje dane oraz unikalny login i hasło, które będą odtąd służyły do logowania się do systemu Literatura.net.pl.

Twórcą serwisu jest Wydawnictwo Tower Press. Współpracę podjęły m.in.: Wydawnictwo Twój Styl, Iskry, Sic! oraz WAB. [08.12 JK]

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.