Podręcznik WSiP wyróżniony we Frankfurcie

Podręcznik WSiP wyróżniony we Frankfurcie

Wydany przez WSiP podręcznik ALLES KLAR. Kurs języka niemieckiego dla początkujących otrzymał podczas Targów Książki we Frankfurcie wyróżnienie w konkursie na najlepszy podręcznik 2003 roku. Organizatorem konkursu jest EEPG (European Educational Publishers Group) – stowarzyszenie wydawców edukacyjnych z 22 krajów europejskich.

Wydany w serii WSiP Europa podręcznik ALLES KLAR autorstwa Krystyny Łuniewskiej, Urszuli Tworek, Zofii Wąsik i Marii Zagórnej jest przeznaczony dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum. Książka zawiera oryginalne teksty i posługuje się słownictwem używanym w codziennym życiu. Na uwagę zasługuje wykorzystanie w publikacji nowoczesnych metod dydaktycznych (np. na podstawie przeczytanych tekstów uczeń samodzielnie tworzy potrzebne mu reguły gramatyczne). Podręcznik zawiera wiadomości z zakresu geografii i kultury krajów niemieckojęzycznych, które pogłębiają wiedzę ucznia. Proponowane w książce ćwiczenia stanowią integralną część podręcznika i ułatwiają systematyczną kontrolę postępów w nauce języka.

Dodatkowym walorem książki jest dołączona do niej płyta CD, na której znajdują się teksty z języka niemieckiego do wykorzystania na lekcjach lub podczas samodzielnej pracy w domu. Na nagranie składa się m.in. kilkadziesiąt dialogów i ćwiczeń fonetycznych. Wszystkie teksty przedstawiają realne sytuacje z życia codziennego – dzięki temu słuchacz oswaja się z językiem mówionym w jego rzeczywistym otoczeniu, a nie ze sterylnym nagraniem studyjnym.

Członkowie EEPG, oceniając podręczniki, brali pod uwagę ich zawartość merytoryczną, opracowanie graficzne i cenę. Wyróżnienie przyznane przez europejskie gremium jest potwierdzeniem wysokiej jakości publikacji, która wcześniej została doceniona przez polskich nauczycieli. "Myślę, ze można nazwać ten podręcznik przyjaznym uczniowi i nauczycielowi. Dlatego zdecydowałam się z niego korzystać" – mówi o książce ALLES KLAR Katarzyna Głuchowska, nauczycielka języka niemieckiego z Myszkowa.

inf. nadesłana

 

aktualności | archiwum | Sektory – Edukacja

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.